Kasulik, Tervis, Toodete tutvustused

Massaažipüstol tagab hea ja tervisliku enesetunde

massaažipüstolid

Massaažipüstolid on elektroonilised seadmed, mida massaažiterapeudid kasutavad sageli valu leevendamiseks ja vereringe parandamiseks. Nad teevad seda vibratsiooni tekitades, mida rakendatakse nahale massaažipüstoli pea abil. Kuid tegelikult ei ole massaažipüstolidega tegemist ainult vibratsiooniga. Erinevalt kõrgekvaliteedilistest vibreerivatest massaažirullidest pakuvad massaažipüstolid midagi sügavamat. Need sügavamad vibratsioonid on see, mida tuntakse kui löögiteraapiat. See on tegelikult põhjus, miks neid nimetatakse ka löögimassaažiseadmeteks. Terapeut võib pakkuda sügavat massaaži, kuid massaažipüstol viib selle astme võrra kõrgemale. Neid seadmeid ei leidu aga mitte ainult spaades ja massaažisalongides, vaid nad on tegelikult teinud endale nime tänu sportlaste ja kuulsuste kinnitustele. Selle tõttu on neist saanud omamoodi DIY-terapeudid ise.

Massaažipüstolid on suurepärane alternatiiv teistele heaoluvahenditele, nagu näiteks massaažirull. Kui te ei saa oma terapeuti kaugele kaasa võtta, võite ta julgelt asendada kergesti kaasaskantava massaažipüstoliga.

Järgnevalt vaatame, miks on massaažipüstoli kasutamine kehale ja vaimule hea. Räägime nii massaažipüstolitest saadavast tervislikust kui ka praktilisest kasust.

Massaažipüstoli eelised, mida peaksite teadma

Keha- ja meelerahu tähtsust ei saa kunagi alahinnata. Massaažipüstol on heaoluvahend, mis teeb head tööd, et anda teile keha -ja meelerahu. Kuidas?

 1. Stressi leevendamine – kui seadet kasutatakse õigesti, eriti massaažiterapeudi poolt, võivad massaažipüssid aidata kehal vabastada dopamiini ja serotoniini. Need kaks ainet vastutavad õnne ja keha üldise lõõgastumise eest. Kuid sa pead teadma, milliseid kohti tabada ja just õige rõhu all.
 2. Parem uni – unepuudus on tõeline oht, eriti tänapäeval. Lihtsalt on nii palju tegemist, et ebaregulaarsed magamisharjumused on muutunud millekski, millega me peame pidevalt tegelema. Me ei hakka rääkima sellest, kui palju on vaja magada, kuid mainime, et uni on oluline keskendumise, tähelepanelikkuse, libiido, südame-veresoonkonna tervise ja kognitiivsete funktsioonide jaoks. Keha regulaarne masseerimine vabastab serotoniini, mis hoiab teid lõdvestunud. Kui te seda õigesti teete, vabastab keha ka melatoniini, mis on aine, mis vastutab selle eest, et te jääksite magama, kui seda vajate.
 3. Üldine ergutus immuunsüsteemile – veel ei ole tehtud intensiivseid uuringuid selle kohta, kuidas löögiteraapia mõjutab immuunsüsteemi. Küll aga teame, et massaažipüstolid aitavad parandada vereringet (sellest räägime hiljem). Parema vereringe tõttu saavad valged verelibled ja muud immuunsusfaktorid tõhusamalt liikuda läbi kehakoe, mis võib parandada keha immuunsust stressi ajal.
 4. Parem keskendumine – kuna löögimassaažiteraapia võib parandada vereringet ja vähendada stressi, on tõenäolisem, et teie aju säilitab optimaalse hapnikutaseme ja tähelepanelikkuse. Optimaalne hapnikusisaldus ja tähelepanelikkus aitavad kaasa paremale keskendumisvõimele.

Hea on see, et kõige selle saavutamiseks on vaja vaid head löögimassaaži. Nüüd, paremate tulemuste saavutamiseks mõnede nende hüvede puhul vajate tõenäoliselt terapeuti või kedagi, kellel on teadmisi sügavkoe massaažiteraapia kohta.

Theragun kasutamine

Suurenenud vere- ja lümfiringlus

Asi, millele pole väga tähelepanud pööratud, kuid oluline massaažipüstoli teraapia eelis, sest paljud tervise komponendid on keskendunud tõhusale vereringele. Tee terve/aktiivse kehani peitub veresoontes. Mida tõhusamad on teed, seda kiiremini toimub vere ja toitainete transport ja järelikult seda tervem on keha. Massaažipüstolid parandavad teadaolevalt vereringet. Kogu keha massaaž nende seadmetega võib viia parema vereringe tekkimiseni kogu kehas. Parem vereringe tähendab ka paremat toitainete ja hapnikuga varustatust kehas. Toitained ja hapnik on vajalikud lihaste taastamiseks ja keha tõhusamaks toimimiseks.

Halb vereringe mõjutab teie üldist tervist negatiivselt. Mõned märgid, et teie veri ei voola teie kehas nii, nagu peaks, on järgmised:

 • pidev väsimus
 • paistes jalad ja käed
 • halb keskendumisvõime ja keskendumisvõime puudumine
 • valulikud lihaskrambid
 • külmad jalad ja käed

Kui teil esineb mõni neist sümptomitest, konsulteerige enne treeningul või löögimassaažiteraapias osalemist litsentseeritud meditsiinitöötajaga.

Lümfisüsteemi stimuleerimine on samuti väga oluline keha ja meele tervise säilitamiseks. Lümfisüsteemi mainitakse vaevu enamikus tervise blogides ja õpikutes. Teie lümfisüsteem hõlmab mitmeid lümfisõlmi, mis paiknevad kogu inimkeha erinevates piirkondades. Need sõlmed toimivad kui väikesed punkrid, mis hoiavad kehas infektsioonide vastu võitlemiseks vajalikku relvastust. Nad on peidetud sügavale kehasse või mõnikord naha alla. Nende lümfisõlmede peamised relvad on lümfotsüüdid.

Massaažipüstoli teraapiaga on võimalik stimuleerida neid sõlmi, mis omakorda võib aidata lümfivedelikke ringlusse viia kehaosadesse, kus neid vajatakse.

Kuna igal kehal on erinev hulk nahka, rasva, lihaseid ja sidekude, on massaažipüstoli suurus sõltuvalt ravi eesmärkidest väga erinev. Suurem inimene, kes soovib sügavat stimulatsiooni, võib vajada suuremat ja võimsamat massaažipüstolit, samas kui väiksem inimene võib vajada ainult mini suuruses ja väiksema võimsusega massaažipüstolit.

Lihastugevus ja mass 

Igaüks, kes treenib, eriti kui te tegelete raskuste tõstmisega, teab, et kui soovite suurendada lihaste tugevust ja massi, peate tõstma raskemaid raskusi ja sagedamini. Kuid kui te teete tihti rasket trenni, siis peate kannatama ka tagajärgede pärast, milleks on enamasti valulikud valud lihastes – me nimetame seda hilinenud lihasvalu ehk DOMS, millest räägime hiljem. See annab tõesti tähenduse loosungile “no pain no gain“.

Aga kui teil on oma massaažipüstol, et hoolitseda enda eest pärast rasket treeningut, on palju vähem põhjust valulikkuse pärast muretseda. See tähendab, et võite end jõusaalis veelgi rohkem proovile panna. Selle tulemuseks on tavaliselt rohkem jõudu ja suuremad lihased.

Loomulikult on ka teisi olulisi taastumistegureid, nagu toitumine ja puhkus, kuid massaažipüstoli olemasolu on suur pluss.

Lihaste paremaks taastumiseks soovitame valida võimsama massaažipüstoli. Soovitaksime näiteks Theragun PRO või Fittop.

Lihasvalu

DOMS ehk hilinenud lihasvalu võib olla tõsine valu ja see võib pärast rasket treeningut kuni kolm päeva kestma jääda. Massaažipüstoli teraapia võib seda valu oluliselt vähendada ja teid uuesti liikuma panna. 2014. aasta uuringu kohaselt võib löögiteraapia oluliselt parandada lihaste vastupidavust ja  suurendada jõudu. See omakorda parandab oluliselt lihaste jõudlust ja võib oluliselt vähendada DOMS-i.

Paremad sportlikud tulemused

Me teame massaažipüstolitest, sest sportlased lihtsalt räägivad nendest väga palju. Ja me ei räägi suvalistest sportlastest või spordiinimestest, ka tipptegijad kasutavad neid – Cristiano Ronaldo (maailmakuulus jalgpallur) on hea näide.

Kuna massaažipüstolid on suurepärased valu leevendamiseks ja lihasvalu vähendamiseks, on lihtne paremini treenida ja järelikult ka paremini sooritada.

Tõhus vereringe ja pehmete kudede liikuvuse parandamine, mida pakub löögiteraapia, võib aidata kehal töötada kõrgemal tasemel. Iga tippsportlane oskab teile öelda kui oluline on enne suurt võistlust lõdvestunud keha.

Taastusravi – vigastusjärgne hooldus

Massaažipüstoliravi on väga soovitatav taastusravi, sest see mitte ainult ei kiirenda taastumist, vaid võib ka ennetada uut vigastust. Massaažipüstoli kasutamine taastusravi ajal on täienduseks tavapärastele taastusravi meetoditele. See saavutatakse traumast või haigusest tingitud atrofeerunud või kahjustatud lihaste parema paranemise ja taastumise kaudu.

Kuna löögiteraapia soodustab tõhusat vereringet nendes piirkondades (sidekudedes ja lihastes), paraneb paindlikkus ja kiireneb paranemisprotsess.

Järgnevalt on toodud näiteid seisunditest, mida ravitakse sagedamini massaažipüstoli teraapia abil:

medpoint-mini-massaazipustol
 • Lihasvalu
 • Lihaskrambid ja -spasmid
 • TMJ-sündroom
 • Mittespetsiifiline alaselja pakitsus
 • Säärelihased
 • Karpaaltunneli sündroom

Valu leevendamine

Valu leevendamiseks ei pea kasutama vaid valuvaigistid, nõelu ja rangeid toidulisandeid. Krooniliste valude leevendamiseks on palju vähem invasiivseid ja rahustavaid viise.

Leida õige massaažipüstol ja võib-olla kogenud taastusravi spetsialist (massaažiterapeut, füsioterapeut, kiropraktik jne), võib olla just see, mida vajate oma valu raviks. Massaažipüstoli abiga saate valusat piirkonda masseerida, et parandada vereringet ja lõdvestada jäikust liigeste ja lihaste ümber. Aja ja püstoli hoolika kasutamisega võite hakata märkama kudede lõõgastumist ja lihaste või liigeste paremaks muutumist.

Närvisüsteemi stimuleerimine

Närvisüsteem on väga oluline, kui soovite elada pikka ja tervislikku elu. Massaažipüstoli teraapia võib stimuleerida närvisüsteemi ja potentsiaalselt parandada teatud olulisi funktsioone.

Üks potentsiaalne löögiteraapia mõju on hea enesetunde hormoonide, nagu serotoniin ja dopamiin, tootmise või vabanemise simuleerimine. Nende kemikaalide optimaalne tase tähendab teravamat keskendumist ja üldiselt kõrgendatud meeleolu. Siit järeldub, et löögiteraapia võib aidata teil õhtul pärast pikka päeva lõõgastuda, tunda end järgmisel hommikul paremini ja parandada aja jooksul üldist vaimset heaolu. Edu võti on kasutada seda regulaarselt, osana oma igapäevasest rutiinist.

Parem paindlikkus

Massaažipüstoliga tehtav süvamassaaž aitab väljutada jääkaineid, parandada vereringet ja vabastada pingeid. See omakorda aitab parandada kudede ainevahetust. See omakorda aitab ennetada vigastusi ja kiirendab tõenäoliselt ka kudede taastumist. Kudede parem tervis toetab regulaarsemat treeningut, mis tavaliselt toob kaasa paindlikkuse paranemise. Massaažipüstolit kasutatakse sageli ka venitamise ajal, et aidata parandada venituse sügavust, mis võib viia lihaste ja liigeste painduvuse paranemiseni.

Vigastuste ennetamine

Massaažipüstolit võib kasutada enne treeningut lihaste äratamiseks. See on suurepärane viis soojenduseks (jooksjad oskavad seda väga hinnata). Massaažipüstoli teraapia kui soojendus tagab, et lihased saavad enne treeningu alustamist piisavalt hapnikku ja aktiveerimist. Massaaž aitab tõsta ka teie lihaste temperatuuri, mis suurendab paindlikkust.

Praktilised löögiteraapia eelised

Lisaks massaažipüstoli teraapia tervise kasulikule küljele on ka praktilisi põhjusi, miks te võiksite seda massaaživahendit omada.

Mõned neist on järgmised:

 • Säästate raha – alati on hea lasta massaaži teha spetsialistil, kuid kui te teate, mida teete, on massaažipüstol odavam terapeut või kiropraktik.
 • Aeg – saate seda kasutada igal ajal, kui teil on vaja.
 • Kodune teraapia –  massaažipüstolit saate edukalt kasutada kodus enesehoolduseks. Mõnikord võib kodust massaaži jaoks lahkumine olla tülikas, eriti kui te ei tunne end hästi või olete lihtsalt väsinud. Lihtsalt lülitage oma massaažipüstol sisse ja hakake oma lihaseid hooldama.
 • Võimalus teistega jagada – võite kasutada neid oma pere või lähedaste peal. Jällegi see lihtsalt rõhutab, kui odav võib olla massaažipüstoli omamine. Kui SPA külastamine on teie jaoks kallis, siis kogu pere sinna viimine on veelgi kallim.
 • Mugav kaasa võtta – nautige massaaži reisil olles. Saate massaažipüstolit igal pool kaasas kanda. Mõned püstolid on rasked ja mahukad, kuid minimassaažipüstolid pakuvad teile kaasas kandmise võimalust. Meie mini massaažipüstolid leiad SIIT.

Kas massaažipüstolitel on ka miinused olemas?

Me just arutasime peamisi massaažipüstoli eeliseid, aga kuidas on lood miinustega? – Jah, massaažipüstolitel on ka miinuseid. Neid saab aga hõlpsasti kõrvaldada ja te saate neid tööriistu taas nautida.

Siin on mõned massaažipüstoli miinused, millest peaksite teadlik olema:

 • Vale kasutamise oht – on oluline, et teaksite, mida te massaažipüstoliga teete. Massaažipüstol on tööriist ja see tähendab, et see on ainult nii hea kui kasutaja. Teil on oht end vigastada või mitte saada soovitud tulemusi.  Ärge unustage lugeda kasutusjuhendit, kuidas seadet kasutada.
 • Vigastuse või muude krooniliste haiguste süvenemise oht – peale eespool loetletud vigastuste ei ole soovitatav kasutada löögimassaažipüstolit selliste vigastuste puhul nagu nihestused, luumurrud või suured tursed. Kroonilised valuhaigused nagu hüpertensioon, veenilaiendid, reumatoidartriit ja muud võivad massaažipüstoli kasutamisel süveneda. Enne massaažipüstoli kasutamist uurige arstilt oma seisundit.
Booster-mini-pocket-koti-küljes
 • Massaažipüstolid võivad olla rasked ja mahukad – see on tõsi, mõned massaažipüstolid võivad olla üsna mahukad ja teha nende kasutamise raskeks. Siiski on ka selliseid, mis on kompaktsed ja kerged. Kui täismõõtmelised massaažipüstolid peaksid osutuma teie jaoks liiga raskeks, on teil ka võimalus kasutada minimassaažipüstoleid.
 • Kõrge alghind – see oli probleemiks siis, kui need seadmed olid alles turule tulnud. Võime kinnitada, et kuna paljud seadmed on nüüdseks turule jõudnud, on hinnad üsna oluliselt langenud.

On ka püstoleid, mis on endiselt veidi kallid, nagu Theragun Pro. Theraguniga on aga nii, et tegemist on tipp-massaažipüstolitega, mis pakuvad kasutajale esmaklassilist kvaliteeti. Kuid on olemas alternatiivid, mis võivad olla sama tõhusad (ja sageli sama hea kvaliteediga) palju madalama hinnaga.

Kas löögiteraapia on ohutu?

Olles kirjutanud kogu selle artikli, kui kasulik on massaažipüstoliteraapia, kas me saame seda soovitada? Absoluutselt!

Löögiteraapia on üks parimaid meetodeid lihaste taastamiseks. Paremate tulemuste saavutamiseks on oluline püstolit õigesti kasutada. Samuti on mõistlik konsulteerida eksperdiga, kui teil on kahtlusi enda võimekuses neid seadmeid kasutada.

Liiga palju head võib aga olla ohtlik ja oleks hea, kui hoolitseksite selle eest, et massaažiga mitte liiale minna. Kui märkate, et masseeritav piirkond muutub punaseks või kaotab tundlikkuse, on see tõenäoliselt märk sellest, et peate edasi liikuma teise kehaosa juurde.

Ärge hoidke massaažipüstoli pead ühe koha peal kauem kui 20 sekundit. Liigutage püstolit pidevalt üle naha. Paljud firmad soovitavad piirata ühe kehapiirkonna peale kuluvat aega maksimaalselt mõne minutiga.

Massaažipüstoli eelised – kokkuvõte

Nagu näete, on massaažipüstoli eeliseid tunduvalt rohkem kui muresid või puudusi. Meie jaoks ja kindlasti ka enamiku kasutajate jaoks on aga üks suurimaid eeliseid löökmassaažipüstolitest see, et saate iseendale sügavkoe teraapiat teha.

Mõnikord ei ole teil lihtsalt aega massööri või kiropraktiku külastamiseks, kuid vajate kohest leevendust. Sellisel juhul on individuaalne teraapia teie sõber. Saate kombineerida passiivseid ja aktiivseid taastamismeetodeid (aktiivne taastamine on see, et te masseerite end ise), et saada tõhusat paranemist oma lihastele ja leevendust valule.

Blackroll massaažipüstol

199.00
Blackroll massaažipüstol tagab tõhusa taastumise vibratsioonitehnoloogiaga - kodus või liikvel olles. Kui soovid lõõgastavat massaaži või oma lihaseid enne treenimist ette valmistada ja ennetada valu, siis see 4 massaažitasemega massaažipüstol võib olla ideaalne seade teie vajaduste rahuldamiseks.  
Lisa korvi

Booster Lightsaber AI massaažipüstol – juhtmevaba löökraviseade

Original price was: €295.00.Current price is: €169.00.
Booster Lightsaber AI massaažipüstol on uus tehisintellektiga massaaživahend, millel on 5 standard kiirust ja 3 tehisintellektiga automaatset reziimi. Seadme maksimaalne löögijõud on umbes 20kg, mis sobib ka kõige nõudlikumale kasutajale!  Seadmele kehtib 18 kuuline garantii** ja 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi!
Lisa korvi

Fittop HitMaster intelligentne massaažipüstol

Original price was: €485.00.Current price is: €299.00.
Uus innovaatiline FITTOP SuperHit Master massaažipüstol kõige intelligentsem ja lihtsamini kasutatav massaažipüstol maailmas. Stiilse ja silmatorkava disainiga massaažipüstolite tippmudel, mis on võitnud maineka IF disainiauhinna. Massaažipüstol kõige nõudlikumale kasutajale. 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi!      
Lisa korvi

Theragun Prime perkussiooniseade

Original price was: €299.00.Current price is: €199.00.
Kõik vajalik. Peaaegu hääletu. Prime massaažipüstoli näol on tegemist täiusliku tasakaaluga stiili ja ja jõu vahel. Koos intuitiivse mobiilirakendusega pakub Prime massaažipüstol süvamusklite teraapiat lihtsustatuna Sinu vajaduste järgi, et saaksid vabaks igapäeva pingetest ja stressist.
Lisa korvi