Blog

2. nov. 2019

Mis asi on massaažipüstol

Kas otsid lihtsat, kergesti kasutatavat masaažiseadet, mis teeb töö ära peaaegu iga lihasega kehal?

Perkussioon massaažipüstol lõdvestab hõlpsasti pinges lihaseid. Seda saab kasutada leevendamaks igat sorti lihasvalusid ning lihasvigastusi. Samuti kiirendab massaažipüstoli kasutamine lihaste taastumist ja vähendab vigastuste riski.

Perkussioon massaažipüstol on käeshoitav seade, mis saadab erinevatel sagedustel impulsse otse lihaskoesse. Kogu protsessi tulemust võib võrrelda süvamassaažiga massöörilt. See ideaalne lahendus lihaste taastamiseks peale trenni, kui ka lihaste pingest tingitud valu vähendamiseks enne treeningut. Eriti kasulik on massaazipüstolit kasutada just enne treeningut, keskendudes suuremat koormust saavatele lihasele mõni minut.  See säästab see kokkuvõttes väärtuslikku aega venituste arvelt ja vähendab tunduvalt vigastuste ohtu.

Kaelast kuni varvasteni välja, massaažipüstol pakub valu vastu lõõgastust nii kodus kui reisil olles.

NB! Massaazipüstol sisaldab endas akut ja reisile minnes tuleb see panna seega käsipagasisse

Kes kasutavad massaažipüstolit?

Enamus sportlasi kasutavad seda, et oma keha lõdvestada. Inimesed, kes on stressis, need, kellel on valud, või need, kes ei saa hästi magada. Kõik need probleemid võib massaažipüstol lahendada. Medpoint massaazipüstolit kasutavad näiteks laskesuusataja Grete Gaim, sulgpallur Kati-Kreet Marran, 400m jooksja Annika Sakkarias, kuulitõukaja Jander Heil, kõrgushüppaja Karl Lumi, jalgpallur Konstantin Vassiljev (FC Flora) ja paljud teised sportlased. Kõige rohkem kasutavad massaazipüstolit oma töös massöörid ja füsioterapeudid. Näiteks füsioterapeut ja Eesti aasta treener 2019 Indrek Tustit, laskesuusatajate massöör Keio Kits, füsioterapeut Georg Laasik jpt.

Kati-Kreet Marran


Grete Gaim


Annika Sakkarias

Kuidas massaažipüstol töötab?

Masaažipüstolid töötavad kasutades nn “pain gate” teooriat. See teooria usub, et on võimalik nö “petta” närvisüsteemi, vähendades läbi selle tuntavat valu. Valutundlikkuse ajal peaks närvisüsteem olema korralikult stimuleeritud ning reageerima.

See on võimalik, kui saata lihastesse õigel sagedusel närviimpulsse, mille tulemusel valu kaob.

See on täpselt see, mida masin efektiivse tulemuse saavutamiseks kasutab: pannes närvisüsteemi kiiremini valu vastu töötama.

Perkussioon massaažipüstoli kasulikud küljed

Kasutades massaažipüstolit, kiirendab sügavkoe perkussioonmassaaž lihaste taastumist peale mistahes treeningut.

See vabastab lihastest piimhappe, “loputades” välja metaboolsed jääkained. Massaažipüstol soodustab vereringlust, mis varustab lihaseid hapniku ja toitainetega, mis omakorda aitavad kaasa lihaste kiiremale taastumisele.

Ulatudes sügavale lihaskudedesse, venitab massaažipüstol ka kergelt lihaseid, muutes need elastsemaks ja painduvamaks.

Kasutades massaažipüstolit enne treeningut, suurendad enda treeningjõudlust ja ennetad vigastusi, lihaseid lõdvestades, ning nende liikuvust parandades.

Uuringud on näidanud, et perkussioon massaaž vähendab märkiväärselt hilisemat lihaste valulikkust (DOMS) peale suurt pingutust.

Süvakoemassaaž aitab samuti tasakaalustada hormoone ja parandada tuju, vähendades kortisooli (stressihormooni) taset, ning vabastades endorfiine.

Parim asi perkussioon massaažipüstoli juures on see, et seda saab kergesti igale poole kaasa võtta.

Seda saab kasutada jõusaalis, kontoris sundasenditest tekkiva pinge leevendamises, või võtta kaasa reisile.

Erinevalt massaažirullidest ja massaažipallidest, töötab massaažipüstol ilma suurema pingutuseta, mis kulub massaažiseadme surumiseks lihaskoele. Samuti on sellega lihtsam olla täpsem, ning keskenduda vajalikele lihaspunktidele.

Kuidas leida kvaliteetset perkussiooni massaažipüstolit?

Turul on palju valikuid, sealhulgas ka madala kvaliteediga tooted, mis üritavad kopeerida tuntumaid brände. Isegi, kui pildid peal tundub toode sama on neil sisu märkimisväärselt erinev. Alati on soovitav osta seade tuntud Eesti ettevõtte käest, nagu medpoint.ee, kes garanteerib seadme toimimise ja kvaliteedi.

Siin on mõningad asjad, mida peaksid meeles pidama, et ära tunda hea ja kvaliteetne massaažipüstol:

Pikk patarei eluiga ja kestvus ja võimalus neid vahetada.

Patarei kestvus on üsnagi määrav, kuna massaažipüstolid on enamjaolt juhtmevabad. Efektiivne massaaž tuleneb kauakestvast akust, mis suudab piisavalt kaua seadet töös hoida. Enamjaolt kestavad seadmete akud üle 2h, mis on piisav, et seadet nädal aega treeningkotis ilma laadimata hoida.

Kiirus ja võimsus

Erinevad kiirused ja võimsus on tähtsad, kuna need määravad ära massaažipüstoli intensiivsuse. Seega on tähtis, et püstolil oleks võimas mootor, mida mõõdetakse wattides. Näiteks nõrgemad seadmed on 60W ja võimsamad 130W. (Vaata andmeid võrdlustabelis).  Võimsus määrab ära ka selle kui tugevalt saab massaažüstolit keha vastu suruda, ilma et see seisma jääks. Võimast mootori on peaaegu võimatu seisma suruda.

Kiiruste omadused lahti seletatuna:

1300pm  Äratab üles lihased

1800pm  Lõdvestab fastsiad (reie välisküljed, talla all jm)

2500pm  Aitab vabaneda piimhappes

3400pm Jõuab sügavamate lihasteni (kõige tugevam löögijõud)

Valikud kohandamiseks

Valida tuleks perkussioon massaažipüstol, mis pakub erinevaid valikuid kohandamiseks. Näiteks erinevad kiirussätted, kasutussnurgad ja erinevad vahetatavad otsikud võivad osutuda väga kasulikuks. Seda sellepärast, et sellised valikud annavad massaažipüstolile võimaluse efektiivselt ja täpsemalt keskenduda erinevatele keha piirkondadele.

Müratase

Massaažiseade müratase on paljude jaoks väga tähtis. Kui sind või teisi koduseid häirib massaažiseade, mis teeb umbes sama palju lärmi nagu akutrell või blender, siis peaksid eelistama massaažipüstolit, mis on disainitud töötama vaikselt ehk alla 60db. Üks vaiksemaid seadmeid on näiteks Booster Pro2, leiad selle siit

Samas on vaiksed massaažipüstolid tavaliselt kallimad, nii et tegemist on kahe otsaga asjaga.

Perkussioon Massaažiga alustamine 

Turult võib leida igat sorti massaažiseadmeid, mis võivad maksta 10 eurost kuni 4000 euroni või isegi rohkem. Suur pluss perkussioon massaažipüstolite juures on see, et see võimaldab teha süvamassaaži pea igal kehaosal. Seevastu on massaažiseadmed, mis on mõeldud ainult mõne spetsiifilise kehaosa, näiteks selja, kaela või jalgade jaoks, seda teha ei saa.

Kasutades massaažipüstolit on sul täielik kontroll massaaži üle, ning sa saad keskenduda täpselt nendele piirkondadele, millele vaja. See annab sulle võimaluse olla iseenda massöör. Sa saad töötada lihasgruppidega, kus on krooniline valu, või lihtsalt lõdvestada keha peale rasked treeningut.

Võttes arvesse massaažipüstoli mitmekülgsust, soovitame soojalt valida Kas Booster, Theragun või Medpoint, brändi massaažipüstoleid. Nii saavutad parimad tulemused.

Kokkuvõte

Massaažipüstolid on hea lahendus võitlemaks valudega üle keha. Uuringud on näidanud, et nad on efektiivsemad, kui masssaazirullid, mis kuni praeguseni oli üks peamisi võimalusi lihasvalu leevendamiseks. Kas sa soovid olla valuvaba peale treeningut? Kui jah, siis soeta endale massaazipüstol juba täna.

Vaata videotest milliseid otsikuid erinevate kehaosadel kasutada ja kuidas masseerida

17 %
Save €50.00
39 %
Save €96.00
28 %
Save €110.00
25 %
Save €100.00
33 %
Save €125.00
41 %
Save €70.00
24 %
Save €95.00
Õppevideod, Toodete tutvustused , , , ,
Ostukorv
JAGA ENDA OSTUKORVI