Blog

2. nov. 2019

Mis asi on massaažipüstol

Kas otsid lihtsat, kergesti kasutatavat masaažiseadet, mis teeb töö ära peaaegu iga lihasega kehal?

Perkussioon massaažipüstol lõdvestab hõlpsasti pinges lihaseid. Seda saab kasutada leevendamaks igat sorti lihasvalusid ning lihasvigastusi. Samuti kiirendab massaažipüstoli kasutus lihaste taastumist, ja vähendab treeningvigastuste riski.

Perkussioon massaažipüstol on käes hoitav seade, mis saadab erinevatel sagedustele impulsse otse lihaskoesse. Kogu protsessi tulemust võib võrrelda süvamassaažiga massöörilt. Samuti on see ideaalne lahendus nii lihaste taastamiseks peale trenni, kui ka lihaste pingest tingitud valu vähendamiseks.

Kaelast alaseljani, kuni alla jalgadeni välja, massaažipüstol pakub valu vastu lõõgastust nii kodus kui võõrsil.

Kes kasutavad massaažipüstolit?

Enamus sportlasi kasutavad seda, et oma keha lõdvestada. Inimesed, kes on stressis, need, kellel on valud, või need, kes ei saa hästi magada. Kõik need probleemid võib massaažipüstol lahendada.

Kuidas massaažipüstol töötab?

Masaažipüstolid töötavad kasutades nn “pain gate” teooriat. See teooria usub, et on võimalik nö “petta” närvisüsteemi, vähendades läbi selle tuntavat valu. Valutundlikkuse ajal peaks närvisüsteem olema korralikult stimuleeritud ning reageerima.

See on võimalik, kui saata lihastesse õigel sagedusel närviimpulsse, mille tulemusel valu kaob.

See on täpselt see, mida masin efektiivse tulemuse saavutamiseks kasutab: pannes närvisüsteemi kiiremini valu vastu töötama.

Perkussioon massaažipüstoli kasulikud küljed

Kasutades massaažipüstolit, kiirendab sügavkoe perkussioonmassaaž lihaste taastumist peale mistahes treeningut.

See vabastab lihastest piimhappe, “loputades” välja metaboolsed jääkained. Massaažipüstol soodustab vereringlust, mis varustab lihaseid hapniku ja toitainetega, mis omakorda aitavad kaasa lihaste kiiremale taastumisele.

Ulatuses sügavale lihaskudedesse, venitab massaažipüstol ka kergelt lihaseid, muutes need elastsemaks ja painduvamaks.

Kasutades massaažipüstolit enne treeningut, suurendad enda treeningjõudlust ja ennetad vigastusi, lihaseid lõdvestades, ning nende liikuvust parandades.

Uuringud on näidanud, et perkussioon massaaž vähendab märkiväärselt hilisemat lihaste valulikkust (DOMS) peale suurt pingutust.

Süvakoemassaaž aitab samuti tasakaalustada hormoone ja parandada tuju, vähendades kortisooli (stressihormooni) taset, ning vabastades endorfiine.

Parim asi perkussioon massaažipüstoli juures on see, et seda saab kergesti igale poole kaasa võtta.

Seda saab kasutada jõusaalis, kontoris sundasenditest tekkiva pinge leevendamises, või võtta kaasa reisile.

Erinevalt massaažirullidest ja massaažipallidest, töötab massaažipüstol ilma suurema pingutuseta, mis kulub massaažiseadme surumiseks lihaskoele. Samuti on sellega lihtsam olla täpsem, ning keskenduda vajalikele lihaspunktidele.

Kuidas leida kvaliteetset perkussiooni massaažipüstolit?

Turul on palju valikuid, sealhulgas ka madala kvaliteediga tooted, mis üritavad kopeerida suuremaid brände.

Siin on mõningad asjad, mida peaksid meeles pidama, et ära tunda hea ja kvaliteetne massaažipüstol:

Pikk patarei eluiga ja kestvus ja võimalus neid vahetada.

Patarei kestvus on üsnagi määrav, kuna massaažipüstolid on enamjaolt juhtmevabad. Efektiivne massaaž tuleneb kauakestvast akust, mis suudab piisavalt kaua seadet töös hoida. Enamjaolt kestavad seadmete akud üle 2h, mis on piisav, et nädal aega treeningkotis seadet ilma laadimata hoida.

Kiirus ja võimsus

Erinevad kiirused ja võimsus on tähtsad, kuna need määravad ära massaažipüstoli intensiivsuse. Seega on tähtis, et püstolil oleks võimas mootor, mida mõõdetakse Wattides. Näiteks nõrgemad seadmed on 60W ja võimsamad 130W. (Vaata andmeid võrdlustabelis).  Võimsus määrab ära ka selle kui tugevalt saab massaažüstolit keha vastu suruda, ilma et see seisma jääks. Võimast mootori on peaaegu võimatu seisma suruda.

Valikud kohandamiseks

Valida tuleks perkussioon massaažipüstolid, mis pakuvad erinevaid valikuid kohandamiseks. Näiteks erinevad kiirussätted, kasutussnurgad ja erinevad vahetatavad otsikud võivad osutuda väga kasulikuks. Seda sellepärast, et sellised valikud annavad massaažipüstolile võimaluse efektiivselt ja täpsemalt keskenduda erinevatele keha piirkondadele.

Müratase

Massaažiseade müratase on paljude jaoks väga tähtis. Kui sind või teisi koduseid häirib massaažiseade, mis teeb umbes sama palju lärmi nagu akutrell või blender, siis peaksid eelistama massaažipüstolit, mis on disainitud töötama vaikselt ehk alla 60db. Üks vaiksemaid seadmeid on näiteks Booster Pro2, leiad selle siit

Samas on vaiksed massaažipüstolid tavaliselt kallimad, nii et tegemist on kahe otsaga asjaga.

Perkussioon Massaažiga alustamine 

Turult võib leida igat sorti massaažiseadmeid, mis võivad maksta 10 eurost kuni 4000 euroni või isegi rohkem. Suur pluss perkussioon massaažipüstolite juures on see, et see võimaldab teha süvamassaaži pea igal kehaosal. Seevastu on massaažiseaded, mis on mõeldud ainult mõne spetsiifilise kehaosa, näiteks selja, kaela või jalgade jaoks, seda teha ei saa.

Kasutades massaažipüstolit on sul täielik kontroll massaaži üle, ning sa saad keskenduda täpselt nendele piirkondadele, millele vaja. See annab sulle võimaluse olla iseenda massöör. Sa saad töötada lihasgruppidega kus on krooniline valu, või lihtsalt lõdvestada keha peale rasked treeningut.

Võttes arvesse massaažipüstoli mitmekülgsust, soovitame soojalt valida Kas Booster, Theragun või Medpoint, brändi massaažipüstoleid. Nii saavutad parimad tulemused.

Kokkuvõte

Massaažipüstolid on hea lahendus võitlemaks valudega üle keha. Uuringud on näidanud, et nad on efektiivsemad kui masssaazirullid, mis kuni praeguseni oli üks ainukesi võimalusi lihasvalu leevendamiseks. Kas sa soovid olla valuvaba peale treeningut? Kui jah, siis soeta endale massaazipüstol juba täna.

Medpointist leiad suurima valiku massaažipüstoleid parimate hindadega. Iga üks leiab endale sobiva. Erinevate seadmete valik võtab silme eest kirjuks, et valik natuke lihtsam oleks oleme kokku pannud kokkuvõtliku tabeli.

Massaazipüstolite võrdlustabel suur

22 %
Save €85.00
50 %
Save €100.00
13 %
Save €50.00
33 %
Save €96.00
47 %
Save €176.00
5 %
Save €35.00
Õppevideod, Toodete tutvustused , , , ,