Õppevideod, Toodete tutvustused

Mis asi on massaažipüstol

Kas otsid lihtsat, kergesti kasutatavat masaažiseadet, mis teeb töö ära peaaegu iga lihasega kehal?

Perkussioon massaažipüstol lõdvestab hõlpsasti pinges lihaseid. Seda saab kasutada leevendamaks igat sorti lihasvalusid ning lihasvigastusi. Samuti kiirendab massaažipüstoli kasutamine lihaste taastumist ja vähendab vigastuste riski.

Perkussioon massaažipüstol on käeshoitav seade, mis saadab erinevatel sagedustel impulsse otse lihaskoesse. Kogu protsessi tulemust võib võrrelda süvamassaažiga massöörilt. See ideaalne lahendus lihaste taastamiseks peale trenni, kui ka lihaste pingest tingitud valu vähendamiseks enne treeningut. Eriti kasulik on massaazipüstolit kasutada just enne treeningut, keskendudes suuremat koormust saavatele lihasele mõni minut.  See säästab see kokkuvõttes väärtuslikku aega venituste arvelt ja vähendab tunduvalt vigastuste ohtu.

Kaelast kuni varvasteni välja, massaažipüstol pakub valu vastu lõõgastust nii kodus kui reisil olles.

NB! Massaažipüstol sisaldab endas akut ja reisile minnes tuleb see panna seega käsipagasisse.

Kes kasutavad massaažipüstolit?

Enamus sportlasi kasutavad seda, et oma keha lõdvestada. Inimesed, kes on stressis, need, kellel on valud, või need, kes ei saa hästi magada. Kõik need probleemid võib massaažipüstol lahendada. Medpoint massaažipüstolit kasutavad näiteks laskesuusataja Grete Gaim, sulgpallur Kati-Kreet Marran, 400m jooksja Annika Sakkarias, kuulitõukaja Jander Heil, kõrgushüppaja Karl Lumi, jalgpallur Konstantin Vassiljev (FC Flora) ja paljud teised sportlased. Kõige rohkem kasutavad massaažipüstolit oma töös massöörid ja füsioterapeudid. Näiteks füsioterapeut ja Eesti aasta treener 2019 Indrek Tustit, laskesuusatajate massöör Keio Kits, füsioterapeut Georg Laasik jpt.

Kati-Kreet Marran


Grete Gaim


Annika Sakkarias

Kuidas massaažipüstol töötab?

Masaažipüstolid töötavad kasutades nn “pain gate” teooriat. See teooria usub, et on võimalik nö “petta” närvisüsteemi, vähendades läbi selle tuntavat valu. Valutundlikkuse ajal peaks närvisüsteem olema korralikult stimuleeritud ning reageerima.

See on võimalik, kui saata lihastesse õigel sagedusel närviimpulsse, mille tulemusel valu kaob.

See on täpselt see, mida masin efektiivse tulemuse saavutamiseks kasutab: pannes närvisüsteemi kiiremini valu vastu töötama.

Perkussioon massaažipüstoli kasulikud küljed

Kasutades massaažipüstolit, kiirendab sügavkoe perkussioonmassaaž lihaste taastumist peale mistahes treeningut.

See vabastab lihastest piimhappe, “loputades” välja metaboolsed jääkained. Massaažipüstol soodustab vereringlust, mis varustab lihaseid hapniku ja toitainetega, mis omakorda aitavad kaasa lihaste kiiremale taastumisele.

Ulatudes sügavale lihaskudedesse, venitab massaažipüstol ka kergelt lihaseid, muutes need elastsemaks ja painduvamaks.

Kasutades massaažipüstolit enne treeningut, suurendad enda treeningjõudlust ja ennetad vigastusi, lihaseid lõdvestades, ning nende liikuvust parandades.

Uuringud on näidanud, et perkussioon massaaž vähendab märkiväärselt hilisemat lihaste valulikkust (DOMS) peale suurt pingutust.

Süvakoemassaaž aitab samuti tasakaalustada hormoone ja parandada tuju, vähendades kortisooli (stressihormooni) taset, ning vabastades endorfiine.

Parim asi perkussioon massaažipüstoli juures on see, et seda saab kergesti igale poole kaasa võtta.

Seda saab kasutada jõusaalis, kontoris sundasenditest tekkiva pinge leevendamises, või võtta kaasa reisile.

Erinevalt massaažirullidest ja massaažipallidest, töötab massaažipüstol ilma suurema pingutuseta, mis kulub massaažiseadme surumiseks lihaskoele. Samuti on sellega lihtsam olla täpsem ning keskenduda vajalikele lihaspunktidele.

Kuidas leida kvaliteetset perkussiooni massaažipüstolit?

Turul on palju valikuid, sealhulgas ka madala kvaliteediga tooted, mis üritavad kopeerida tuntumaid brände. Isegi, kui pildid peal tundub toode sama on neil sisu märkimisväärselt erinev. Alati on soovitav osta seade tuntud Eesti ettevõtte käest, nagu medpoint.ee, kes garanteerib seadme toimimise ja kvaliteedi.

Siin on mõningad asjad, mida peaksid meeles pidama, et ära tunda hea ja kvaliteetne massaažipüstol:

Pikk patarei eluiga ja kestvus ja võimalus neid vahetada.

Patarei kestvus on üsnagi määrav, kuna massaažipüstolid on enamjaolt juhtmevabad. Efektiivne massaaž tuleneb kauakestvast akust, mis suudab piisavalt kaua seadet töös hoida. Enamjaolt kestavad seadmete akud üle 2h, mis on piisav, et seadet nädal aega treeningkotis ilma laadimata hoida.

Kiirus ja võimsus

Erinevad kiirused ja võimsus on tähtsad, kuna need määravad ära massaažipüstoli intensiivsuse. Seega on tähtis, et püstolil oleks võimas mootor, mida mõõdetakse wattides. Näiteks nõrgemad seadmed on 60W ja võimsamad 130W. (Vaata andmeid võrdlustabelis).  Võimsus määrab ära ka selle kui tugevalt saab massaažipüstolit keha vastu suruda, ilma et see seisma jääks. Võimast mootori on peaaegu võimatu seisma suruda.

Kiiruste omadused lahti seletatuna:

1300pm  Äratab üles lihased

1800pm  Lõdvestab fastsiad (reie välisküljed, talla all jm)

2500pm  Aitab vabaneda piimhappest

3400pm Jõuab sügavamate lihasteni (kõige tugevam löögijõud)

Valikud kohandamiseks

Valida tuleks perkussioon massaažipüstol, mis pakub erinevaid valikuid kohandamiseks. Näiteks erinevad kiirussätted, kasutussnurgad ja erinevad vahetatavad otsikud võivad osutuda väga kasulikuks. Seda sellepärast, et sellised valikud annavad massaažipüstolile võimaluse efektiivselt ja täpsemalt keskenduda erinevatele keha piirkondadele.

Müratase

Massaažiseade müratase on paljude jaoks väga tähtis. Kui sind või teisi koduseid häirib massaažiseade, mis teeb umbes sama palju lärmi nagu akutrell või blender, siis peaksid eelistama massaažipüstolit, mis on disainitud töötama vaikselt ehk alla 60db. Üks vaiksemaid seadmeid on näiteks Booster Pro2, leiad selle siit

Samas on vaiksed massaažipüstolid tavaliselt kallimad, nii et tegemist on kahe otsaga asjaga.

Perkussioon Massaažiga alustamine 

Turult võib leida igat sorti massaažiseadmeid, mis võivad maksta 10 eurost kuni 4000 euroni või isegi rohkem. Suur pluss perkussioon massaažipüstolite juures on see, et see võimaldab teha süvamassaaži pea igal kehaosal. Seevastu on massaažiseadmed, mis on mõeldud ainult mõne spetsiifilise kehaosa, näiteks selja, kaela või jalgade jaoks, seda teha ei saa.

Kasutades massaažipüstolit on sul täielik kontroll massaaži üle, ning sa saad keskenduda täpselt nendele piirkondadele, millele vaja. See annab sulle võimaluse olla iseenda massöör. Sa saad töötada lihasgruppidega, kus on krooniline valu, või lihtsalt lõdvestada keha peale rasked treeningut.

Võttes arvesse massaažipüstoli mitmekülgsust, soovitame soojalt valida, kas Booster, Theragun või Medpoint brändi massaažipüstoleid. Nii saavutad parimad tulemused.

Kokkuvõte

Massaažipüstolid on hea lahendus võitlemaks valudega üle keha. Uuringud on näidanud, et nad on efektiivsemad, kui masssaažirullid, mis kuni praeguseni oli üks peamisi võimalusi lihasvalu leevendamiseks. Kas sa soovid olla valuvaba peale treeningut? Kui jah, siis soeta endale massaazipüstol juba täna.

Booster Lightsaber AI massaažipüstol – juhtmevaba löökraviseade

220.00
Loe ka artiklit: Kõik mida sa peaksid teadma massaažipüstolitestBooster LS on uus tehisintellektiga massaažipüstol, millel on 5 standard kiirust ja 3 tehisintellektiga automaatset reziimi, mis kõik töötab äärmiselt vaikselt (45-61dB*) Seadme maksimaalne löögijõud on umbes 20kg, mis sobib ka kõige nõudlikumale kasutajale! Booster LS-il on kaasas kõige enam erinevaid otsikuid, mis võimaldab kõigil leida see õige! Booster LS on varustatud spetsiaalne süsteemiga “Surve tundlik süsteem“, mis saab aru, kui kõvasti kasutaja sellega keha peale surub ja kohandab vastavalt sellele rakendatavat löögijõudu. Seadmele kehtib 18 kuuline garantii** ja 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi!     

Booster Mini S2 massaažipüstol

99.00
Loe ka artiklit: Kõik, mida sa peaksid teadma massaažipüstolitest Uus Booster Pocket Mini S2 on juhtmevaba löökraviseade, mis on mõeldud spetsiaalselt naistele ja lastele. See seade on nii kerge ja kompaktne, et see mahub taskusse. Äärmiselt vaikne, hästi käes istuv massaažiseade sobib enamike nõrgema soo esindajatele.   

Booster Pocket Mini massaažipüstol – juhtmevaba löökraviseade

139.00
Loe ka artiklit: Kõik mida sa peaksid teadma massaažipüstolitest UUS Booster Pocket Mini on äärmiselt kompaktne, kvaliteetne metallis kerega juhtmevaba löökraviseade. See seade on nii kompaktne, et see mahub taskusse.  Kuid vastupidiselt eeldustele on tegemist üllatavalt võimsa löökraviseadmega, mis sobib kasutamiseks kõigil, kes hindavad kompaktsust ja tugevat massaazi.  Ideaalne abimees treening- ja võistlussoojendusel ja taastumisel. Seda löökteraapiaseadet saab kasutada selliste vigastuste puhul nagu pinges õlad, karpaalkanal, bursiit, sääre luuvalud (shins splints), bicepsi kõõlusepõletik, tennise küünarnukk, alaseljavalu, plantaar fastsiit. Seadmele kehtib 18 kuuline garantii**!

Booster Pro2 massaažipüstol – professionaalne juhtmevaba löökraviseade

285.00
Loe ka artiklit: Kõik mida sa peaksid teadma massaažipüstolitest Booster Pro2 on tippmudel, mille märksõnadeks on väga vaikne (45-55db*), vastupidav kummist kere (peab vastu erinevatele massaaziõlidele ja kreemidele), 9 kiirusastet, kauakestev aku, võimas löögijõud (kuni 30kg! ). Kindel tööriist prodessionaalile! Booster Pro2 massaažipüstol on juhtmevaba löökraviseade, mis leevendab pinges ja valulikke lihaseid ja sidekudet. Seade töötab väga vaikselt ja sobib kasutamiseks ka vaiksemates kohtades. Ideaalne abimees treening- ja võistlussoojendusel ja taastumisel. Seda löökteraapiaseadet saab kasutada selliste vigastuste puhul nagu pinges õlad, karpaalkanal, bursiit, sääre luuvalud (shins splints), bicepsi kõõlusepõletik, tennise küünarnukk, alaseljavalu, plantaar fastsiit. Seadmele kehtib 18 kuuline garantii ja 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi!     

Booster Pro3 massaažipüstol Tippmudel

295.00
Loe ka artiklit: Kõik mida sa peaksid teadma massaažipüstolitest Booster Pro3 on uus silmatorkava disainiga massaazipüstolite tippmudel, mille märksõnadeks on väga vaikne (55-65db*), vastupidav kummist ja plastikust kere (peab vastu erinevatele massaaziõlidele ja kreemidele), 4 kiirusastet, kauakestev aku kuni 6h, võimas löögijõud (kuni 27kg! ).  Booster Pro 3 on ainuke massaazipüstol maailmas, mis on varustatud spetsiaalne süsteemiga "Pressure Control system", mis saab aru, kui kõvasti kasutaja sellega keha peale surub ja kohandab vastavalt sellele rakendatavat löögijõudu. Kuigi seadmel on 4 kiirustaset teisenduvad need reaalajas 30 intelligentselt muutuvaks kiiruseks, et pakkuda teile parimat massaažitulemust. Seadmele kehtib 18 kuuline garantii ja 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi! Hetkel tutvusmishinnaga    

Fittop HitMaster intelligentne massaažipüstol

299.00
Uus innovaatiline FITTOP SuperHit Master massaažipüstol kõige intelligentsem ja lihtsamini kasutatav massaažipüstol maailmas. Stiilse ja silmatorkava disainiga massaažipüstolite tippmudel, mis on võitnud maineka IF disainiauhinna. Massaažipüstol kõige nõudlikumale kasutajale. Seadmele kehtib 24 kuuline garantii ja 1 kuuline raha tagasi garantii, kui seade ei meeldi! Hetkel tutvusmishinnaga    

Medpoint kahe peaga massaažipüstol mini twin

149.00
Kahe peaga massaažipüstoli abil on võimalik lühema aja jooksul läbi masseerida suurem piirkond. Seda löökteraapiaseadet saab kasutada selliste vigastuste puhul nagu pinges õlad, karpaalkanal, bursiit, sääre luuvalud (shins splints), biitsepsi kõõlusepõletik, tennise küünarnukk, alaseljavalu, plantaar fastsiit.    

Medpoint massaažipüstol – juhtmevaba löökraviseade

199.00
Medpoint massaažipüstol on juhtmevaba löökraviseade, mis leevendab pinges ja valulikke lihaseid ja sidekudet. Seade töötab äärmiselt vaikselt ja sobib kasutamiseks ka vaiksemates kohtades. Osta murevabalt- Garanti 24 kuud**  

Medpoint Mini massaažipüstol

99.00
Loe ka artiklit: Kõik mida sa peaksid teadma massaažipüstolitest UUS Medpoint Mini on äärmiselt kompaktne ja vaikne juhtmevaba löökraviseade. See seade on nii kompaktne, et see mahub taskusse.  Kuid vastupidiselt eeldustele on tegemist üllatavalt võimsa löökraviseadmega, mis sobib kasutamiseks kõigil, kes hindavad ergonoomilisust ja kompaktsust  ja efektiivset massaaz Seda löökteraapiaseadet saab kasutada selliste vigastuste puhul nagu pinges õlad, karpaalkanal, bursiit, sääre luuvalud (shins splints), bicepsi kõõlusepõletik, tennise küünarnukk, alaseljavalu, plantaar fastsiit. Seadmele kehtib 18 kuuline garantii**!

Medpoint+ EVO massaažipüstol

295.00
Medpoint+ EVO massaažipüstol on juhtmevaba löökraviseade, mis leevendab pinges ja valulikke lihaseid ja sidekudet. Seade töötab äärmiselt vaikselt ja on äärmiselt käepärane kasutada Osta murevabalt- Garanti 24 kuud** Kohe laos olemas!    

Swedish Posture massaažipüstol mini

169.00
Swedish Posture Mini Massaažipüstol  aitab leevendada lihaseid, valulikkust ja selja jäikust. Suurepärane nii koduseks kui ka professionaalseks kasutamiseks. Mugav käepärane disain ja 5 massaažiotsikut võimaldavad masseerida kõiki lihaseid.

Theragun Elite perkussiooniseade

299.00
THERAGUN Elite Tuntav, kuid vaikne. Kvaliteetne. Efektiivne. Stiilne. Theragun Elite on meie kõige vaiksem Tark Löökteraapia seade. Elegantselt disainitud ülim heaolu seade on vaiksem kui kunagi varem. Koostöös personaliseeritud mobiilirakendusega aitab ta vähendada pinget, olgu see siis igapäeva elust, tööst või treeningutest.