Tervis, Toodete tutvustused

Maailma parim toidulisand liigestele – kollageen

Kirg liigeste ja sidekoe suhtes

Swiss Alp Health on Šveitsis, Genfi järve juures asuv kõrge kvaliteediga tervisliku toitumispreparaadi tootja. Kõik  tooted on täielikult toodetud Šveitsis. 

Skeleti-lihassüsteemi liider

Kirglikult pühendunud liigeste, kõhre, kõõluste, sidemete, luude ja lihaskoe keerukate ravimvormide väljatöötamisse. Meie ravimvormid põhinevad teadusel ning juhtivate kõhre ja liikuvuse ekspertide kogemustel. Oleme Rahvusvahelise Kõhretaastamise Ühingu (ICRS) aktiivne liige.

Meie lugu

Oleme töötanud üle 20 aasta farmaatsiatööstuses, Šveitsi ja rahvusvaheliste ettevõtete jaoks, arendame ja turustame mitmeid tervishoiuteenuseid Šveitsis ja kogu maailmas. Aastate jooksul oleme pööranud erilist tähelepanu liikuvusele ja sidekoe struktuurile.

Meie otsus keskenduda liigeste liikuvuse ja sidekoe struktuuri spetsiifilistele tunnustele, toimus loomulikult, sest ühel meie asutajal oli krooniline liigesevalu. Tema põlvevalu sai alguse 30 aastat tagasi spordiõnnetusest, mis kujunes tõsiseks põlveliigese artroosiks. Uue põlveliigese asendamiseks jaoks oli ta liiga noor, uuriti kõiki muid võimalusi liikuvuse säilitamiseks ning ta arendas lõpuks välja oma retsepti toitumisest ja uuematest kõhre teadmistest!

Asutaja tunnistus – “kuidas jalgpalli mäng muutis minu elu”

“See kõik algas jalgpalli mänguga 30 aastat tagasi USAs. Olin Šveitsi vahetusüliõpilane, kes nautis aastat elu kaugemal. Jalgpallimängu ajal purustasin ma oma sisemised ja ristatisidemed. Järgmisel päeval tehti operatsioon. Kõik tundus hästi, kuni nädal hiljem. Mul oli kõrge palavik ja arstid diagnoosisid operatsiooni järgse stafülokokkide infektsiooni. Arstid ei suutnud kuus kuud infektsioonist vabaneda, hoolimata suurtest annustest antibiootikumidest ja veel kuuest operatsioonist. Lõpuks õnn naeratas ja mind raviti terveks.

 

Kuid kaks aastat hiljem triatlonil, tundsin esimest korda ägedat valu ja põlv läks paiste. Arst diagnoosis kõhre tugeva degeneratsioon kogu põlves. Ta ütles mulle, et kirurgilise infektsiooni pärast on mul osteoartriit. Minu põlv oli halvas seisus ja ta selgitas mulle kunstliku põlve võimalusi, kuid ütles, et see ei ole võimalik minu jaoks, sest olen liiga noor.

 

Bioloogia õpingute käigus, sain ma aina enam huvi ekstratsellulaarse maatriksi ja kõhre moodustavate ühendite vastu. Arvestades enamasti väga lihtsaid kõhrkoostisi, otsustasin koostada omaenda ja kõige täiuslikuma kõhre toitumise plaani. See oli põneva teekonna algus ja pidev õppimine kõhre teaduse ning ühise homöostaasi tekkimise võimaluse kohta. Täna olen Rahvusvahelise Kõhretaastamise Ühingu (ICRS, www.cartilage.org) aktiivne liige.

 

Minu peamine eesmärk oli peatada kõhre degeneratsioon ning parandada oma liikuvust ilma valu ja põletikuta. Täna on mul ikka veel “vana” põlv ja teen palju sporti (jalgrattasõit, kõndimine, suusatamine, murdmaasuusatamine, ujumine) ning seda kõike ilma valuta. Peame hoida oma liigeseid homöostaasis! Minu algne kõhre koostis on kindlasti aidanud mind selles võitluses. Ma tunnen täna ennast tervenana 50-aastasena, kui tundsin ennast 30ndates.”

Teadus- ja arendustegevus

Swiss Alp Health arendab uuenduslikke ravimvorme, tuues märkimisväärset kasu klientidele/patsientidele. Meie keskendume oma arengutele eriti terviklikele preparaatidele, mis on ainulaadsed nende keerukuse ja koostisosade annuste osas.

Meie arendustegevus keskendub:

Liigestele, kõhredele, kõõlustele ja sidemetele

Nahale ja sidekoele (vananemisvastane)

Skeleti-lihassüsteemile

Naiste tervisele

 

Swiss Alp Health asutaja on uurimisgrupi aktiivne liige: Rahvusvahelise Kõhretaastamise Ühing ehk ICRS (www.cartilage.org). ICRS sisaldab üle 1200 tuntud arsti ja teadlase, keskendudes oma uuringuid või kliinilist tööd kõhrele.

 

Koos ExtraCellMatrixiga oleme välja töötanud toote liigesekõhre, kõõluste, sidemete, luukoe jaoks, mis on fundamentaalselt erinev standardsete toodetega (lugege toodete alt).

 

Koos ExtraCellWomaniga oleme välja töötanud maailmas ainulaadse koostisega toote. Multidistsiplinaarne ekspertide meeskond (apteekrid, bioloogid, toiduainete spetsialistid, arstid) töötasid intensiivselt, et kahe aasta jooksul luua 32 komponendist koosneva unikaalse koosluse. ExtraCellWoman on naiste tervise ja ilu jaoks mõeldud toode (lugege toodet alt).

Kahefaasiline programm

Kõhre, sidemete, kõõluste, luude ja sidekoe toitumine.

  1. Esialgne etapp

Võtke üks pulk (üks kotike) ExtraCellMatrix ECM Drink päevas, 2-3 kuud järjest. (Saadaval apelsini või marja maitsega)

  1. Hooldusfaas

Pärast ExtraCellMatrix ECM Drink igapäevast manustamist vähemalt kaks järjestikust kuud algsest etapist, soovitame hooldusfaasi, vastavalt individuaalsetele vajadustele.

 

Teil on valida kolme toote vahel:

ExtraCellMatrix ECM Drink

Hooldusfaasis on soovitatav kõige rohkem tarbida 2 kuni 3 kotikest nädalas. Märkus ExtraCellMatrix ECM Drinki võib pikemas perspektiivis võtta iga päev, kui arvate, et see on vajalik.

 

ExtraCellMatrix ECM TABS

Hooldusfaasis on päevane annus 3 kuni 4 tabletti.

 

ChondroCollagen iga päev

Päevane kogus kaks lusikat (10 g) pulbrit, mis on segatud 2 dl (200 ml) vees või piimas. (5 g toodet lusikas).

Ideaalis peaks muutuma ChondroCollagen teie igapäevaseks hommikusöögiks. (Vanilje-marja maitsega ka saadaval)

Kõhre, kõõluste, sidemete ja naha ehitusplokid

Kõhre, kõõluse ja sideme kudedel on tugevad ühised tunnused. Need on osa “ekstratsellulaarsest maatriksist” või sidekoest. Nende oluliselt erinevate kudede peamised ehitusplokid on samad: kollageeni kiud, elastiini kiud ja proteoglükaanid.

 

Kollageen

on ainult loomades ja inimestes leiduv valk. Taimedel ei ole seda. Kollageen on inimese keha kõige levinum valk ja see koosneb aminohapetest, mis on täpses järjestuses. Kollageeni kiud on väga vastupidavad tõmbele ja  neid on raske venitada. Nad annavad kudedele vastupidavust ja tugevust. Sel põhjusel nimetatakse neid sageli “struktuur valkudeks”. Kollageenide alamrühmad on erinevad: tüübid 1 ja 3 esinevad peamiselt nahas, kõõlustes, sidemetes, luudes ja hammastel, samas kui kollageeni tüüp 2 on peamiselt leitud liigesekõhrest (hüaliin ja elastsed kõhred).

 

Procollagen koosneb kolmest pikast valgu ahelast, mis hoiavad üksteist läbi disulfiidi ja vesiniksidemete vahel. Koos nende kolme pikka valguahelaga moodustatakse kolmekordse heeliksi kollageen või prokollageen (vt pilti).

Illustratsioon: kollageeni kolmikheeliks või prokollageen

Paljud kollageeni kolmikheeliksid moodustavad fibrilli ja paljud fibrillid moodustavad kollageeni kiud. Me võime kujutada kollageenkiudu tohutu teraskaablina.

Aminohapped

Väikseimad kollageeni ja elastiini kiudude ehitusplokid on aminohapped. Kokkuvõttes on kakskümmend erinevat aminohapet, mida leidub kõigis inimkeha valkudes. Nendest 20 aminohappest on olulised kaheksa, mis tähendab, et inimkeha neid ei loo (isoleutsiin, leutsiin, lüsiin, metioniin, fenüülalaniin, treoniin, trüptofaan, valiin). Kui olulised aminohappeid ei ole piisavalt, siis ei saa teisi aminohappeid kasutada uute valkude loomiseks ning need muutuvad suhkruks ja rasvaks. Sellepärast vajab inimkeha piisavalt ja regulaarselt toitu, mis sisaldab tähtsaid aminohappeid.

Kollageenis esinevad järgmised aminohapped: glütsiin, proliin, hüdroksüproliin ja hüdroksüülsiin. Glütsiini sünteesi eelkäijaks on treoniin, mis on asendamatu aminohape. Metioniin on väävlit sisaldav aminohape ning lüsiin on oluline kollageeni ja elastiini sünteesiks sidekudedes.

Proteoglükaanid on sidekudedes kolmas oluline element, eriti kõhres. Proteoglükaanid on negatiivselt laetud ja seovad vee molekule. Nad annavad tüüpilist želatiinset konsistentsi sidekudele. Proteoglükaanid paiknevad kollageeni ja elastiini kiudude vahel ning võimaldavad molekulide liikumist läbi maatriksi, kaasa arvatud ümbritsevate kudede toitmist.

Me võime ette kujutada proteoglükaanide kuju nagu kuusepuud: tüvi on valmistatud hüaluroonhappest, oksad oleksid siis kondroitiin, glükoosamiin, dermataan ja keratansulfaadid (vt joonist).

Elemendid, mis sisaldavad sulfaati vormis väävlit, näivad olevat olulised kollageeni kuju säilitamisel ja proteoglükaanide normaalse funktsiooni hoidmisel, kuna need on negatiivselt laetud ning võimaldavad vee ja niiskuse säilimist kõhres ja sidekoes, seda tänu disulfiidsidemetele.

Illustratsioon: proteoglükaan

Vanusega väheneb kollageeni, elastiini ja proteoglükaanide (eriti kondroitiinsulfaatide) süntees looduslikult. Tootlikud rakud (kondroblastid ja fibroblastid) muutuvad vananemisel vähem produktiivsemaks.

ExtraCellMatrix ECM Kollageen- täiuslik preparaat sidemetele, kõhredele, kõõlustele, luudele ja sidekoele (apelsini)

Original price was: €115.00.Current price is: €99.00.
Toodetud 100% šveitsis- Garanteeritud kvaliteet! ExtraCellMatrix ECM – liikuvus ja palju muud ExtraCellMatrix Drink Orange: täiuslik jook kõõluste, kõhrede, luude ja sidekoe jaoks. Toidulisand kollageeni kompleksiga (ChondroCollagenComplex). Apelsini maitseline 24.4g x 30 Tarbimine 1x päevas (soovitavalt õhtul)
Lisa korvi

ExtraCellMatrix ECM Kollageen- täiuslik preparaat sidemetele, kõhredele, kõõlustele, luudele ja sidekoele (marja)

Original price was: €115.00.Current price is: €99.00.
Toodetud 100% šveitsis- Garanteeritud kvaliteet! ExtraCellMatrix ECM - liikuvus ja palju muud ExtraCellMatrix Drink Fruit: täiuslik jook kõõluste, kõhrede, luude ja sidekoe jaoks. Toidulisand kollageeni kompleksiga (ChondroCollagenComplex). Marjamaitseline 21.8g x 30 Tarbimine 1x päevas
Lisa korvi

ExtraCellWoman- Kõige täiuslikum preparaat naiste ilu ja tervise heaks.

Original price was: €115.00.Current price is: €99.00.
Toodetud 100% šveitsis- Garanteeritud kvaliteet! ExtraCellWoman -  rohkem kui vaid ilu Kõige täiuslikum preparaat naiste ilu ja tervise heaks. 30+ koostisainega. Marjamaitseline 25 x 24.5g Tarbimine 1x päevas
Lisa korvi