Blog

4. juuli 2018

TRIATLONI TREENINGUTEST TAASTUMINE

Käesoleval aastal Challenge Roth ja Ironman Dublin 70.3 on minu kõige tähtsamad eesmärgid ning üha konkurentsirikkamas valdkonnas proovides konkureerida tuleb kõige olemasolevaga panustada. Minu, kui veteransportlase elustiil ei erine sugugi professionaalsete sportlaste omast; pikad treeningud, õige toitumine, kindlad magamisharjumused, füsioteraapia ja kallis varustus. Üks asi, mida on raske saada eliit vanuserühma sportlasena, on puhke- ja taastumistase, mis on professionaalsetele sportlastele võimaldatud. Täistööajaga ja pereeluga on treeningute läbiviimine keeruline. Päeval pole lihtsalt piisavalt tunde optimaalseks taastumiseks, samal ajal peab ka kõike muud jõudma – treening, töö, uni … elu!

Meie pulma aastapäeva ajal oli hotellis, kus viibisime, spaa valikus õhukompressioonisaapad. Olles näinud palju professionaale neid kasutamas osana nende taastumis rutiinis, olin valmis proovima neid ise, et näha nende mõju. Ma olin meeldivalt üllatunud, õhu-kompressioonisaapad tegid mu jalad kergemaks ja värskemaks, neis oli vähem raskustunnet. Saavutada 15-20 minutilise seansiga selline taastumise tase on fantastiline! Muutes jalad pärast treeningut värskemaks, võin ma järgmise treeningu jooksul rohkem pingutada ja saavutada paremaid ja kiiremaid tulemusi – mis on iga sportlase peamine ambitsiooni… ma arvan.

Olles positiivselt üllatunud kompressioonisaabaste tulemustes, uurisin, millised võimalused olid need endale hankida. Leidsin kolm peamist kaubamärki. Kõik kolm süsteemi näivad pakkuvat sarnaseid funktsioone, kuid olles piiratud eelarvega, otsustasin osta Air Relaxi kompressiooni süsteemi – see on vaid murdosa hinnast (üle 800 euro odavam) võrreldes kahe teise tootemargiga. Lisaks pakkus Air-relax meditsiiniliselt tõstatud 2x kõrgemat survet (kuni 230 mmHg). Alates kompressioonisaabaste soetamisest olen kasutanud neid peaaegu iga päev. Neid on lihtne kasutada ja ma tõmban need peale, kui ma lõõgastun õhtul diivanil. 15-minutiline seanss pole mitte ainult suurepärane taastumiseks, vaid on ka mugav massaaž (kui ma seda soovin / vajan). Olen kasutanud ka saapaid soojendusena või isegi motiveerijatena – on päevi, kui keha (ja vaim!) lihtsalt ei taha treenida, jalad on rasked ja keha tundub loid ja pole meeleolu pikaks treeninguks. Kuid pärast lõõgastumist kompressioonisaabastega on kõik natuke lihtsam – jalad tunduvad liikuvamad ja keha paindlikum. Seejärel kiire sõõm espressot ja juba lähengi, märkides veel ühe treeningu oma treeningpäevikusse, olles rõõmus, et täna ma ei andnud alla!

 Alates sellest, kui hakkasin kasutama kompressioonisaapaid, on minu treeningud kindlasti paremaks muutunud. Ma suudan kiiremini taastuda ja selle tulemusel saan kauem ja rohkem pingutada treeningute ajal. Arvestades selle süsteemi hinda, saab sellega suurepärast kasu, ja igasportlane peaks seda kaaluma. Võite investeerida uude varustusse või kõrgetasemelistesse vidinatesse, et anda endale eelis, kuid investeerides paremasse taastumisse ja seega on teie enda treeningusse / kehasse, on see kindlasti parim investeering, mida on võimalik teha. Nüüd tundub, et olen ühe sammu lähemal professionaalse sportlase eluviisile, ja samas suudan ka tasakaalustada kõike muud, mis on seotud mu vanusega.

Karl M.

Air-Relax, Seadmete rent, Tervis, Toodete tutvustused ,
Ostukorv
JAGA ENDA OSTUKORVI