Kuidas valida topispalli?

Topispalle on saadaval mitut erinevat tüüpi. 3 peamist, millega kokku puutute on slamballid/löökpallid, meditsiinipallid ja seinapallid. Slam ja seinapallid on muutunud populaarseks pärast funktsionaalsete rühmatreeningutundide tõusu, samas kui meditsiinipallid on klassikaline treeningvahendite tüüp, mida saab kasutada pea kõikides treeningutes.
Aga milles seisneb nende erinevus? Äkki te põrgatate meditsiinipalli, kui peaksite seda hoopis tõstma? Või tõstate seinapalli kui tegelikult peaks seda viskama? Kui oled jäänud mõtlema: ” millist palli ma iga harjutuse jaoks kasutan?”, siis lõpeta arvamine, sest allpool leiad kõik vajalikud teadmised, et tunneksid ennast erinevaid palle kasutades enesekindlamalt.
Miks on oluline, millist treeningpalli ma kasutan?
Vastus peitub harjutustes, mida soovite teha. Erinevat tüüpi treeningpall on mõeldud kasutamiseks teatud tingimustel. Ja see muudab iga palli tüübi ebasobivaks teist tüüpi harjutuste jaoks. Valesti kasutades võib treeningpall kergesti kahjustuda, lõhkuda või lekkida. Igal palli tüübil on erinevad omadused, mis muudavad selle paremini sobivaks konkreetsete harjutustüüpide ja tegevuste jaoks ning me peaksime neid kasutama nende eeliseid.
Millised on erinevused slampalli/löökpalli, seinapalli ja meditsiinipalli vahel?
Meditsiinipallid on õhuga täidetud ja neil on tugev, paks kummist kest, mis annab pallile kaalu. Välimus ja tunnetus on sarnane korvpalliga, kuid sellega sarnasused ka lõppevad. Pall on palju raskem ja annab väikese põrke. Nad on väiksemad kui seinapall, mis võimaldab teil saada parema haarde. Meditsiinipall sobib ideaalselt selleks, et teha treeningkaaslasega pikema distantsi viskeid või kiireid kordusi põrgatades seda seina vastu. Meditsiinipall ei ole siiski mõeldud maha põrgatamiseks (slam’ide jaoks). Meditsiinipalliga põrandalöögi (ingl.k slam) sooritamine võib olla põrgatuse tõttu ohtlik ja te lõhute meditsiinipalli varsti, kui te sooritate suure võimsusega korduvaid põrgatusi. Väline kummist kest ei ole mõeldud löögi summutamiseks – sel juhul tuleks kasutada löökpalli. Lisaks võite saada tugeva tagasilöögi tõttu palliga vastu nägu
Seinapallid – nagu nimigi ütleb, kasutatakse neid palle harjutuste tegemiseks, mille puhul kasutatakse mingil viisil seinu. Seinapallid on kavandatud löökide summutamiseks ja on tavaliselt suuremad kui slam- ja meditsiinipallid. Need võivad olla kuni rannapalli suurused ja kaaluvad 4 kg kuni 15 kg. Nad on palju pehmemad ja neil on kerge põrge. Tavaliselt on need valmistatud vinüülist, millel on välimine polsterdatud kiht, mis muudab need kergesti nähtavaks ja ohutuks viskamiseks ja püüdmiseks treeningu ajal.
Seinapall on suurepärane plahvatusjõu arendamiseks, sooritades üksikuid kiireid ja võimsaid viskeid. Seinapalli suur läbimõõt tagab suurema õhutakistuse, nii et kuigi seinapall võib olla kerge, tuleb kiiremini ja tugevamini viskamiseks rohkem pingutada. Seinapall on suurepärane külgvisete sooritamiseks, üle pea visete sooritamiseks, põrutusviseteks või koordinatsiooni parandamiseks. Sarnaselt meditsiinipallile pole ka seinapall mõeldud maapealsete löökide jaoks. Seinapalli võib põrkumise tõttu olla ohtlik ja see võib löögi lühikese vahemaa tõttu lõheneda. Maapinnalöökide jaoks kasutage alati löökpalli (slamball)
Slamball ehk löökpall on liivaga täidetud ja kaalutud pall, mis on ette nähtud tõstmiseks ja maapinnale löömiseks, millel on väike või üldse mitte põrgatav mõju. Löögipallil peaks olema vastupidav kummist väliskest pehme haardepinnaga, et võimaldada hõlpsat haaramist ja haaret.
Kõige tavalisem harjutus on slam; mille puhul kasutaja tõstab palli pea kohale ja viskab jõuga maapinnale, seejärel sooritab palli ülesvõtmiseks küki ja kordab 10-15 korda 3 ringi. See parandab kardiovaskulaarset vormi koos üldise jõuga, sest töötavad nii õlgad, triitseps, kõhulihased, reielihased, tuharalihased, sääred ja selg. Neid saab kasutada ka vabade raskuste asemel paljudes harjutustes, nagu kükid ja väljaasted; kõige tõhusamad on need aga slammiharjutuste puhul.
Lisaks eelpool mainitutele leiate meie tootevalikust ka Fluiballi ehk neuromuskulaarne treeningpalli, mis võimaldab treenida muutuva koormusega. Vedeliku ettearvamatus muudab mis tahes harjutuse tõeliselt kõrge intensiivsusega neuromuskulaarseks treeninguks.
Reax Fluiball kasutab patenteeritud tehnoloogiat “Sudden Dynamic Impulse”: esimest korda on võimalik treeningtegevuse ajal tekitada nii taktkalisi stiimuleid kui ka motoorseid häireid. Need impulsid võimendavad liikumisaktiivsust, sundides sportlast olema teadlikum ja tähelpanelikum. Tänu selle omadustele sobib see tippspordi, fitnessi ja taastusravi jaoks. Pall on valmistatud äärmiselt vastupidavast materjalist, mis muudab selle peaaegu purunemiskindlaks, samas on see pehme ja kergesti käsitsetav. Palli sees oleva õhu ja vedeliku kombinatsioon annab igale liigutusele kineetilise efekti, mis muudab selle ainulaadseks treeningvahendiks.
Kasutatakse edukalt laste ja vanurite füsioteraapias.