Blog

25. märts 2018

Luuümbrise põletiku teipimine

Luuümbrise põletiku teipimine sporditeibiga

Seda kiiret ja lihtsat teipimistehnikat võib kasutada valu leevendamiseks luuümbrise põletiku korral ja see on piisavalt lihtne , et seda ise endale teha. Selleks vajad tsink-oksiiditeipi (Näiteks Medpoint RayGold või CellCarbon)

Natuke taustast

Luuümbrise põletik on väga sage sporditrauma ja põhiliselt tunneb ära tuima valunua jalasääre esiküljel, millega võib kaasneda ka turse. Valu võib muutuda tugevamaks, kui jätkata treeningutega- seega on hea katkestada treeningud, kui tunnete jalasääre esiküljes valu

Tüüpilist luuümbrise põletkku põhjustab Mediaalne sääreluu stressi sündroom, mis hõlmab endas kahjustust ja põletikku sääreluuga ühenduses olevas sidekoes. MSSS on tihti seostatud ülekoormuse ja korduva põrutusega jooksmisel ja avaldub kõige tõenäölisemalt kui tõsta treeningu kestust või intensiivsust.

Esimene samm luuümbrise põletiku ravis peaks olema puhkus ja hoidma külma peal trauma kohal (Soovitame laenutada meilt Game Ready külmakompressiooniseade), ja võid kasutada seda teipimise tehnikat, et valu leevendada puhkuse ajal. Kui valu peaks kestma edasi või suurenema, tuleks otsida siiski meditsiinilist abi, sest see võib areneda välja tõsiseks probleemiks.

Vajalik Varustus

  • 8cm laiust tsink oksiidi teipi (Medpoint RayGold, CellCarbon või Air-Go)
  • Kääre (algajal lihtsam teipi poolitada)

Juhend

  1. Alusta teipimist pahkluu esipoolelt luu pealt. Mähi tsink oksiidist teip jala väliskülje poolt (st. külgmine külg või väikses varba poolt) diagonaalis ülesse.
  2. Jätka jäla väliskülje ümbert, nii et teip tuleb üles madalamast säärelihase osast.
  3. Too tsink-oksiid teip ümber säärelihase- lihtsamalt öeldes, teipige jalga spiraalselt ülesse poole.

Teibi ümber sääre seesmise külje ja jätka spiraalselt üles suunas.

  1. Kui liigud üle sääre seesmise külje eesmise sääreluu peale tõmba teipi veidi rohkem pingule , et oleks tunda/näha, kuidas teip tõmbab pehmet pindmist kudet säärelihaselt jala eesküljele.

Katkesta tsink-oksiidteip jala väliskülel. Samm-sammult peaks spiraalne teipinime jalal alt ülesse olema selline:

Lisa teine riba tsink-oksiidteipi sama moodi, järgides samu samme. Kattumine üle esimese riba võiks olla 1/3 kuni 2/3 teibi laiusest .

Nõuanne:

Medpoint teibid on väga  tugeva liimiga seega on soovitatav jalg ennem raseerida (Samuti aitab see teibil paremini peal püsida). Peale seda võiks oodata 24 tundi, et oodata võimalikku raseerimise järgset nahaärrituse möödumist nahal.

Indrek Tustit
Füsioterapeut
Https://indrektustit.com
37 %
Save €5.50
9 %
Save €0.26
Medpoint AirGo-Tape 3.8cm x 13.7m Sporditeip

2.90 2.64

33 %
Save €1.46
33 %
Save €1.46
Õppevideod, Sporditeip, Teipimisõpetused ja muu kasulik materjal , , , ,