Seadmete rent, Tervis, Toodete tutvustused

Game Ready Külma- ja kompressioonravi eelised

Kui olete kunagi välja väänanud pahkluu või vigastanud küünarnukki, siis arvatavasti teate, et aastaid on olnud standard praktika jää kasutamine vigastatud kohtadel, et vähendada paistetust ja valu. Dr Gabe Mirkin 1978. aastal andis nime akronüümile “R.I.C.E.” (Rest, Ice, Compression, Elevation ehk Puhkus, Jää, Kompressioon, Ülestõstmine) ja see kontsept sai standardiks tugevate vigastuste ning operatsioonijärgsete patsientide ravis.

Kuigi käib arutelu selle üle, kas külmravi tuleks kasutada kõigi skeleti-lihassüsteemi kahjustuste jaoks, lepivad enamus tervishoiutöötajaid, et jää või külmaravi korralik kasutamine võib vähendada turset ja valu. Siin on mõned näpunäiteid külmaravi kasutamise kohta:

Ärge rakendage jääd kauem kui 20 minutit järjest.

Enne jää peal asetamist laske nahal toatemperatuurini tagasi tõusta.

Asetage jääpakendi ja naha vahel õhuke rätik, et vältida ärritust ja külmakahjust.

Enne aktviisust ärge kasutage jääd – see võib vigastust veelgi rohkem süvendada.

Teine võimalus on külmateraapia ja kompressiooni kombineerimine. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes kasutavad külma- ja kompressioonravi koos, taastuvad vigastustest oluliselt kiiremini kui kasutades ainult ühte ravi. Kompressioon, eriti vahelduv kompressioon aitab vähendada turset vigastatud kohas. See võib piirata kudede kahjustusi ning abistada rakujäätmete ja teiste jäätmete eemaldamisel kehas. Aktiivne kompressioonravi jäljendab keha looduslikke lihaste kontraktsioone, tõmmates paistetust vigastatud kohast eemale. See suurendab verevoolu ja hapniku kohaletoimetamist, stimuleerib kudede paranemist ning optimeerib lümfisüsteemi.

See on muutunud peaaegu rutiiniks patsientide jaoks, kellele on tehtud teatud tüüpi operatsioone (nagu ERS/ACL parandamine või liigese asendamine), et teha neile külmakompressioonravi operatsioonijärgselt haiglas selleks ettenähtud mehaaniliste seadmete abil. Arsti soovitusel, võivad osad patsiendid saada ravi nende masinatega kodus või kvalifitseeritud hooldusasutustes vahetult pärast operatsiooni. Viimastel aastatel on need seadmed muutunud kättesaadavaks inimestele, kes soovivad seda ravi kodus kasutada. See aitab nikastuste, murdude ja rebenditega vähendades kroonilist valu ja turset või vähendab lihaste valulikkust ning väsimust.

Külmaravi võib vähendada turset ja valu. Väiksemate valude korral võib jääd kasutada, et hoida oma keha tervena ja vältida tõsiseid vigastusi. Kuid peab silma peal hoidma järgmistel asjadel:

 • Valu suureneb kuigi peaks vähenema
 • Valu pärast paari päeva puhkamist või ärkamist
 • Krooniline turse liigestes või verevalumid, mis ei parane
 • Põlved või küünarnukk (või muud liigesed), mis lukustuvad või on ebastabiilsed

Ükskõik milline neist probleemidest on märk sellest, et peate konsulteerima arsti või füsioterapeudiga. Selliste probleemide lahendamine kodus jääga, kompressiooni või põletikuvastaste ravimitega võivad halvendada probleemi.

Paljulubav uus teraapia: Aktiivne külmakompressioon

Spordikahjustuste korral on RICE (puhkus, jää, kompressioon ja ülestõstmine) ikkagi testitud ja tõeline ravi, kuid on uus lähenemine, mida nimetatakse aktiivseks külmakompressiooniks ning see võib tuua kiirema paranemise.

Aktiivne külmakompressioon kasutab velcro kinnitust koos sisseehitatud jahutusseadmega, mis on disainitud sarnaselt vererõhumasinaga. Pannakse ümber vigastatud ala ja pumbatakse seda suuremaks. See vähendab kompressiooniks kuluvat aega 15 kuni 30 minutit.

Ühe uuringu kohaselt mansett “imiteerib loomulike lihaste kontraktsioone ja tagab koe jahtumise, aidates organismil ennetavalt lümfisüsteemi funktsiooni toetada, aitab toita rakke hapnikuga ja stimuleerida kudede parandamist.” Tavalise RICE meetodiga võrreldes on aktiivne külmakompressioon kiirema paranemise protsessiga ja vähendab pikaajalist turset.

Aktiivne külmakompressioon liigutab turset vigastus kohast. Vigastus piirkonnast liigutakse valgeid vereliblesid, lümfivedelikku ja punaseid vereliblesid ning nende liigutamine vähendab paistetust ja suurendab liikumisulatust.

Turse leevendamine võimaldab teil alustada füüsilist teraapiat varem, et suurendada oma jõudu ja liikumisulatust. külmakahjustuse. Pärast aktiivse külmakompressioon 20 minutilist ravi on teie koed palju jahedamad kui RICE meetodiga. Füsioloogiliselt tähendab see suuremat verevoolu vigastatud kohta ja turse suurse vähenemist, mis suurendab liigeste liikumist.

Selle meetodi korrektseks kasutamiseks on vaja sellist vahendit nagu Game Ready ACCELL Technology, mis pakub aktiivset külmakompressioon. Valige sobiv vahend vastavalt vigastusele

Ärge kinnitage vigastatud kohta liiga tihedalt, sest siis võib kompressioon olla liiga ebamugav. Paigutage ümbris keha järgi, vastavalt tursele; soovite, et kompressioon suudaks oma tööd teha.

Olge alati ettevaatlik otsese nahakontakti korral. Kui tunnete, et mansett on liiga külm, siis keerake temperatuur üles ja/või asetage õhukene rätik naha ja ümbrise vahele. 20 kuni 30-minutiline jäätumise protokoll on normaalne. Te ei pea rakendama “20 minutilist sisse- ja väljalülitamist” nagu tavalise RICE meetodiga, kuna turse vähendamine kestab kauem.

Game ready uus innovaatiline külmakompressiooniravi

Game Ready süsteem ühendab omavahel vahelduva kompressiooni ja tsirkuleeriva külmateraapia ning need on reguleeritavad rakenduses, mida on lihtne kasutada. RICE (Puhkus, Jää, Kompressioon, Ülestõstmine) on pikka aega kasutatud ägedate ja krooniliste vigastuste raviks ning abiks taastamiseks peale ortopeedilist operatsiooni.  Traditsioonilised jääkotid, külmateraapia ja staatilised kompressiooni seadmed võivad olla räpased, vajavad pidevat järelevalvet, pidevat hooldust ning on rasked kasutada.  Arendatud teadlaste ja arstide poolt, milles on kasutatud NASA skafanderi tehnoloogiat, Game Ready süsteem pakub reguleeritavat külmateraapiat ja vahelduvat kompressiooni, mis võimaldab hõlpsalt rakendada kahte kõige raskesti juhitavat RICE režiimi. Mikroprotsessoritel põhinev juhtseade ja meie kahesuunalised anatoomilised mansetid, mis sisaldavad NASA skafandri disaini, võimaldavad teil saada ravi Game Ready süsteemiga.

Game Ready süsteem tsirkuleerib juhtimisseadme jääkambri kaudu pidevalt külma vett, läbi anatoomilise manseti sisemise kambri (see kamber asub kõige lähemal kehale) ning siis naaseb vesi jääkambrisse.

Külma vett jahutatakse jääga, enne kui see anatoomilisse manseti tagasi jõuab, tagades seega kehaosale pidevat külmaravi, mis võimaldab kuumust eemaldada vigastatud kohast.

Samaaegselt suunab juhtimisseade õhku manseti väliskambrisse, mis vahelduvalt täidetakse ja deflateeritakse vastavalt valitud rõhutasemele.

Kompressioon mitte ainult ei aita turset vältida/piirata, vaid mansett vastab ka keha kontuuridele. See suurendab pinna kokkupuudet ja toetab külmaravi manustamist.

KOMPRESSIOONI JA REGULEERITAVA KÜLMATERAAPIA EELISED

 1. Vähendab valu, lihasspasme, turset 1,2
 2. Vähendab ainevahetust ja rakkude hapniku nõudlust koekahjustuse vähendamiseks 1,2
 3. Jäljendab lihaste kontraktsioone, pumpab ödeemi eemale vigastatud alast 1,2
 4. Stimuleerib kudede paranemist 3,4,5
 5. Suurendab verevoolu ja hapniku kohaletoimetamist vigastatud alale 3,4,5
 6. Optimeerib lümfisüsteemi 3,4,5

VEELGI TÕHUSAM JAHUTUS. VEELGI TÕHUSAM KOMPRESSIOON. AKTIIVNE KOMPRESSIOON PIGISTAB VÄLJA KÜLMATERAAPIA EELISED.

Infrapuna soojuspildid näitavad, et Game Ready patenteeritud aktiivne kompressiooni tehnoloogia parandab külmaravi tarvitamist.

Game Ready kombinatsioon aktiivsest kompressioonist ja külmaravist hõlbustab kiiremat ning pikemat jahutust.

Game Ready mansetid pakuvad suuremat ravi pindala.

Game Ready mansetid ulatuvad peamiste valupunktideni, mis kaasnevad ERS/ACL parandamise või täieliku põlveliigese asenduse saanud patsientidel.

Esimene naha temperatuuri mõõtmine vahetult pärast 30 minutilist ravi ning järgnevad pildid 10 ja 30 minuti pärast pärast ravi. Kõik seadmed rakendatakse vastavalt tootja juhistele ja kõik mõõtmed on muutumatud. Kõik seadmed, mida rakendatakse erinevatel päevadel, võimaldavad “liigese hindamist”, et saavutada täielik taastumine.

GAME READY ERINEVUS


Reguleeritav külmateraapia. Game Ready tehnoloogia võimaldab pidevat ja kiiret jääkülma vee ringlust manseti ulatuses, enne kui see jõuab juhtimisseadme jää reservi tagasi.  Vastupidiselt külmateraapia staatilistele vahenditele, näiteks jääkottidele või mansettidele, on pidev külma vee vool, mis võimaldab pikemat aega hoida madalat temperatuuri efektiivsemalt.  Kuna vesi liigub pidevalt, siis elimineerib see jäätumise ja ohu, et võib saada koekahjustuse, sest temperatuuri hoitakse nulli läheduses.  Temperatuuri saab reguleerida temperatuuri juhtpuldi abil. Temperatuuri reguleeritakse, kasutades äravooluventiili, mis on reguleerib jääkambri ja anatoomilise mansetti läbivoolu. Juhtimisseade ei ole külmutusseade.  Ei kasutata külmutusagensi/glükooli/antifriisi. Puuduvad kütteelemendid.

Anatoomilised mansetid.  Game Ready ei võta ühesuunalist lähenemist, et üks mansett sobib kõigiks olukordadeks.  Meie anatoomiliselt kujundatud mansetid on ette nähtud teatud kehaosade raviks: pahkluu, põlve, vasaku ja parema puusa/kubeme, selja, vasaku ja parema õlarihma, küünarliha/sääremarja, randme ja käe.

Mugavus ja käepärasus.  Lihtne ja mugav kasutada, sportlased ja patsiendid küsivad tihti spetsiifiliselt Game Ready toodet. Süsteem võimaldab teil reguleerida rõhku, temperatuuri ja aja seadistusi ainult mõne vajutusega või valida üks kuuest programmist ning süsteem töötab pidevalt, kuni 900 minutit, lülitades ennast ise sisse/välja vastavalt valitud ravile.

Kaasaskantavus. Game Ready kott võimaldab teil süsteemi mugavalt transportida ja hoida. Laetav akupakett tagab kuni 7 tundi tööaega, mis võimaldab süsteemi kasutada igal pool.

Enne uue ravi alustamist konsulteerige alati meditsiinitöötajaga. Vastunäidustused kehtivad

Korduma kippuvad küsimused

KAS MA PEAKSIN KONSULTEERIMA ARSTIGA ENNE GAME READY KASUTAMIST? 

Enne uue ravi alustamist on alati soovitatav konsulteerida oma füsioterapeudiga, taastus- või perearstiga, eriti kui teil on olnud hiljuti operatsioon. Sellel veebisaidil sisalduv teave ei ole mõeldud asendamaks professionaalset meditsiiniabi, diagnoosi või ravi.  Pöörduge alati oma perearsti või muu kvalifitseeritud meditsiinitöötaja poole küsimustega, mis teil võivad esineda.

MIS ON GAME READY SÜSTEEM? 

RICE (Rest, Ice, Compression, Elevation ehk Puhkus, Jää, Kompressioon, Ülestõstmine) on juba pikka aega kasutatud ägedate ja krooniliste vigastuste raviks ning abistamaks ortopeediliste operatsioonide taastumist ja rehabilitatsiooni. Game Ready pakub võimalust reguleerida nii temperatuuri kui ka vahelduvat kompressiooni ning ohutult pakkuda RICE režiimi kahte raskesti juhitavat aspekti ja see kõik on ühes lihtsas seadmes.

Game Ready on kaaskantav süsteem, mis koosneb reguleeritavast rõhu, temperatuuri ja taimeri seadetest ning NASA tehnoloogiapõhistest anatoomilistest mansettidest, mis sobivad ja ravivad kõiki suuremaid kehaosasid. Lisatarvikud, sealhulgas kahesuunaline ühendusvoolik, kaasaskantav kott, mansetti kott ja laetav aku pakuvad süsteemile rakendusi kui ka kaasaskantavust.

MIKS MA EI SAA LIHTSALT KASUTADA JÄÄKOTTI?

Game Ready külmateraapia võimaldab teil temperatuuri reguleerida, andes sellega teile juurde mugavust ja seda ilma jääga mäkerdamiseta. Külmaravi nagu jää/geeli pakendid või mansetid, staatiliste rakenduste puhul hakkab selliste vahendite temperatuur suurenema niipea, kui need kehale seatakse, mistõttu nende tõhusus väheneb. See tuleneb sellest, et soojust suunatakse väljapoole vigastatud kehaosast ja põletikus olevates kudedest, mille soojus liigub jääkotti või mansetti, seega sellistes rakendustega hakkab jää sulama või seade soojenema.

Game Ready juhtimisseadmega ja NASA tehnoloogiapõhiste anatoomiliste mansettidega, tsirkuleeritakse külm vesi läbi spetsiifilise kehaosa mansetti, enne kui läbib uuesti jää reservuaari, võimaldades külmateraapiat efektiivsemalt rakendada.

KES PEAKS KASUTAMA GAME READY SÜSTEEMI JA MILLISTE VIGASTUSTE PUHUL? 

Game Ready võivad kasutada seda meditsiinitöötajad kliinikus või haiglas, kui ka patsiendi enda kodus, et ravida paljusid skeleti-lihassüsteemi kahjustusi ja teisi vigastusi. Game Ready kasutatakse sportlaste ja aktiivsete inimeste ägedate skeleti-lihassüsteemi kahjustuste raviks, samuti pikaajaliste vigastuste haldamiseks ja ortopeedilistest operatsioonidest taastamiseks.

KAS GAME READY SÜSTEEMI ON LIHTNE KASUTADA?

Game Ready süsteemi on väga lihtne kasutada. Vaata inglise keelsest videost siin

KAS ON MINGEID VASTUNÄIDUSTUSI GAME READY KASUTAMISE KOHTA?

Järgmised patsiendid ei tohiks kasutada Game Ready™ või mis tahes kompressioonravi (pneumaatiline kompressioon) seadet:

 • Kellel vigastatud piirkonnas äge veenipõletik
  ·Kellel kõrge risk saada neid või on ajalugu veenide tromboosiga või kopsuarteri trombembooliaga vigastatud piirkonnas (mida peaks ravima selle seadmega)
  ·Kellel on kahjustatud piirkonnas märkimisväärne ateroskleroos või muu vaskulaarne isheemiline haigus
  ·Kellel pole piisavalt hea venoosse vere tagasitulek südamesse või kehv lümfiringlus ja sellega seotud haigused (nt kartsinoom)
  ·Kellel on kõrgvererõhktõbi

Game Ready või mõnda teist külmaravi seadet ei tohi kasutada järgmised patsiendid:

 • Kellel on vigastatud piirkonnas märkimisväärsed vaskulaarsed kahjustused (nt eelnevad külmakahjustused, diabeet, arterioskleroos või isheemia)
  ·Kellel on äge paroksüsmaalne külma hemoglobinuuria või krüoglobuliinoomia

Enne uue vigastuse ravi alustamist on alati soovitatav konsulteerida oma füsioterapeudi, peraarsti või kirurgiga, eriti kui teil on hiljuti operatsioon olnud. Sellel veebisaidil sisalduv informatsioon ei ole mõeldud professionaalse meditsiiniabi asendamiseks. Pöörduge alati oma perearsti poole või mõne muu kvalifitseeritud meditsiinitöötaja poole, kui teil on küsimusi krüoteraapiast ja vasopneumaatilise kompressiooniga.

  

MILLISED RÕHU SEADED ON VÕIMALIKUD?

Game Ready süsteem on reguleeritav nelja erineva rõhu seadega:

 • Ilma rõhuta
 • Madal rõhk: 5 kuni 15 mm Hg (5 min. tsüklid)
 • Keskmine rõhk:  5 kuni 50 mm Hg (3 min. tsüklid)
 • Kõrge rõhk:   5 kuni 75 mm Hg (3 min. tsüklid)

MILLISED TEMPERATUURI SEADED ON VÕIMALIKUD?
Game Ready võib anda ravi temperatuuril vahemikus 0°C ja sellest üle, sõltuvalt kasutatava jää kogusest. Game Ready süsteem annab pideva voolu vett, mida juhitakse läbi juhtimisüksuse ja anatoomilise mansetti kaudu, mistõttu kõrvaldatakse külmumise oht või langemist alla 0°C, vähendades sellega koe põletamise või nekroosi ohtu.

KUIDAS GAME READY ERINEB TEISTEST TOODETEST?
Game Ready pakub üheaegselt vahelduvat kompressiooni kui ka reguleeritavat külmateraapiat ja seda kõike kergesti kasutavas seadmes. Game Ready erineb traditsioonilistest külmateraapia ja kompressiooni meetodiest(nt jääkotidest), kuna sellel on järgmised funktsioonid:

 • Kehakujule vastav painduv mansett, mis ümbritseb piirkonna täielikult, et tagada parem külmateraapia.
 • Patenteeritud tehnoloogia, mis pidevalt tsükli jooksul pumpab vedeliku kogu manseti ulatuses.
 • Reguleeritav temperatuur ja vahelduv kompressioon, mis aitavad suurendada mugavust.
 • Lihtne kasutada – pole vaja jääpakenditega jamada.

Sellel on palju funktsioone, mis võimaldavad Game Ready süsteemil teistest toodetest erineda. Lisaks Game Ready süsteemile pakutavale kliinilisele tõhususele ja kaasaskantavus on vaid paar asja paljudest funktsioonidest, mida võiks kaaluda.
Game Ready süsteem ei ole külmutusseade, seega ei sisalda see külmutusagensi, kemikaale, glükooli või antifriisi. Seda on ohutu kasutada haiglas, operatsioonisaalis, sõidukites, tööl või privaatselt kodus. Lisaks sellele on Game Ready süsteemis pneumaatiline kompressioon, nii et selles kasutatakse rõhu tekitamiseks õhku.

Teksti autor ja tõlge: Karl Lumi (lumistudio.ee)

Autoriõigused kaitstud

Medpoint pakub mugavat ja kiiret online Game ready rentimis teenust

Game Ready Laenutus – erinevad mansetid

Original price was: €15.00.Current price is: €12.00.
Täida vorm, kui soovid teada, kas mõni seade on soovitud kuupäevale saadaval. 1-7 päeva hind 12€/päev 8-14 päeva 10€/päev 15 ja rohkem 9€/päev

Vastame kohe esimesel võimalusel 12h jooksul. Seadet on võimalik kätte saada Tallinna kesklinnat Juhkentali 15 või Lasnamäel Tähesaju 11 Eesti suurim Game Ready laenutuspark, üle 10 seadme saadaval. Game Ready külmakompressiooniseade on külmateraapia ning vahelduva suruõhukompressiooniga süsteem, mis soodustab kudede taastumist. Game Ready süsteem on kõrgelt hinnatud mitmete erialaspetsialistide, sportlaste ja füsioterapeutide poolt. Kliiniliselt tõestatud tulemused ja positiivne tagasiside on näidanud seadme efektiivsust traumade ennetamisel ning vigastuste järgsel taastumisel. Läbi spetsiaalsete mansettide toimiv aktiivne vahelduvkompressioon ja külma teraapia vähendab valu ja paistetust, soodustab hapniku transporti, vähendab põletikulisi protsesse ning parandab lümfisüsteemi funktsioone. Vaata ka "Kirjeldus" tabi alt lisainfot! Game Ready Vähendab märgatavalt operatsioonist või vigastusest taastumise aega! Hind sõltub perioodi pikkusest. 1-7 päeva hind 12€/päev 8-14 päeva 10€/päev 15 ja rohkem 9€/päev
Lisa korvi