Kasulik

Millega arvestada sangpommi valimisel?

sangpommid

Sangpomm näeb välja nagu käepidemega kahurikuul või teekann ilma ninaotsata, sellest ka nimetus “kettlebell” inglise keeles. Venemaal nimetatakse seda “girya” (vene keeles гиря).

Erinevalt hantlist ulatub sangpommi masskese käest kaugemale. Sangpommidega saab õõtsutada, visata, suruda, hoida, liigutada jms. Sangpomm on väike ja kaasaskantav ning seda saab kasutada kõikides spordi- ja fitnesstreeningute aspektides.

Sangpomme on mitut erinevat tüüpi:

  • Rauast sangpommid – kõige sagedasem erinevates jõusaalidest, käepide on laiem kui pomm, mida suurem raskus seda suurem sangpomm
  • Reguleeritavad sangpommid – sama põhimõte nagu reguleeritav hantlil, võimaldab ruumi säästlikult omada erineva raskusega sangpomme
  • Kattega sangpommid – vinüülist, kummist või puuvillast kattega, aitavad vältida põranda kahjustusi
  • Võistlus sangpommid – kitsa sangaga, kaal grammi pealt täpne, raskuse suurenedes jääb sangpommi suurus samaks
  • Vedelikuga täidetud sangpommid – esimene ohutu  ja kummiselt pehme sangpomm, kuid mis on sarnaste omadustega, kui  rauast sangpomm.  Täidetud vedeliku ja tinaga, mille dünaamilised omadused muudavad iga treeningu intensiivsemaks, kui harjutamine tavalise sangpommiga.

Nii nagu hantlite, kangide ja muude jõutõstmisvahendite, ei ole ka sangpommide puhul ühte suurust, mis sobib kõigile. Õige suuruse valimine on vältimatu, sest see aitab teil treeningust maksimaalset kasu saada ja vigastusi vältida.

Tegurid, millega tuleb õige sangpommi suuruse valimisel arvestada:

JÕUTÕSTMISE KOGEMUSED:

Arvestada tuleb sellega, kas teil on varem olnud kogemust tõstetreeningutega. Kui olete alles jõutreeninguga alustamas, on kõige parem alustada algtasemel, et õppida õiget tehnikat. Kui teil on kogemusi traditsioonilise jõutõstmisega, saate tõenäoliselt alustada raskema kaaluga kui need, kelle jaoks on uued nii jõutõstmine kui ka sangpommidega treening.

TREENINGU ALUSTAMISE PÕHJUSED:

sangpommi tostmine

Sangpommiga treenimise põhjus aitab teil ka sangpommi ostmisel teha hea valiku. Kas soovite kehakaalu langetada või tugevamaks saada? Võib-olla soovite suurendada hoopis paindlikkust või kardiovaskulaarset jõudu?

TEIE VANUS JA TREENITUSE TASE:

Sangpommi suuruse valimisel ei tohi tähelepanuta jätta vanust ja vormi. Noorematel inimestel peaksid olema treenerid või järelvaatajad, sest sangpommiga treening võib olla ohtlik kui treenija ei ole ettevaatlik.

TREENINGU TÜÜP:

Teie vanus, treenituse tase ja eesmärgid määravad, millist tüüpi sangpommiga treeninguga võiksite alustada. On olemas kahte tüüpi sangpommiga harjutusi. Olenevalt harjutuse liigist tuleb valida ka sangpommi raskus.

Ballistilised harjutused

Ballistilised harjutused on tuntud ka kui plahvatuslikud harjutused. See on treening, mis stimuleerib inimeste igapäevast ballistilist liikumist. Need harjutused hõlmavad viskamist ja hüppamist ja sobivad hästi rasvapõletuseks Ballistiline harjutus koosneb kahest etapist:

  • Etapp, mis nõuab energia kulutamist
  • Etapp, mis toimub gravitatsioonijõu mõjul

Kumb toimub esimesena sõltub sellest, kas hüppate või viskate.

sangpommiga harjutus

Ballistilised harjutused on näiteks:

Sooritus: Seisa põlved veidi kõverdatuna ning võta sangpommist kinni mõlema käega. Viibuta pomm üles sirgete kätega pea kohale.
Kontrolli: Hoia pead üleval ja selga sirgena; vii asend sangpommi heites tahapoole, nii et raskus oleks puusades.

Sooritus: Kõverda jalgu nagu kükkimisel. Vii sangpomm hooga algasendiga põlvede vahelt õla kohale. Suru see sealt üles sirgele käele.

Sooritus: Haara sangpomm ühe käega ning hakka seda ülespoole kiigutama, algasendist reite vahelt. Raskuse liikudes üles kõverda kätt küünarnukist, justnagu biitsepsi treenides, vastupäeva. Kui raskus on horisontaalselt, tõmba see üles paremale õlale.

Rasked/kontrollitud harjutused

Kontrollitud harjutused on sageli aeglasemad kui ballistilsed harjutused. Need nõuavad pühendumist ja pidevat treenimist. Sobivad kõigile olenemata treenituse tasemest. Nende harjutuste hulka kuuluvad näteks kükid, pressid ja jõutõsted. Sellised harjutused sobivad nii algajale kui ka edasijõudnule, sest nende tehnika sobib suurepäraselt lihaste ja jõu kasvatamiseks. Algajatel tasuks kindlasti esimesel korral uurida tehnika kohta kogenud treenerilt.

Mis raskusega sangpommiga peaks alustama?

Sobivaim sangpommi raskus sõltub teie soost. Lisaks peaks teadma ka vastuseid eelnevalt välja toodud punktidele.

Üldiselt rääkides võiks mehed alates 18. eluaastast alustada, mis tahes sangpommiga kaalus 10-16kg. Alguses on kõige tähtsam keskenduda tehnikale, mistõttu ei mängi raskus nii olulist rolli. Kui tehnika selge, siis saab minna edasi raskemate raskuste juurde.

Algajatele naistele alates 18. eluaastast soovitame sangpommi vahemikus 6-10kg. Kuid kindlasti ei tasuks ennast alahinnata, võttes liiga kerget raskust. Üldine rusikareegel on, et valige raskus, millega suudate esimesel korral teha vähemalt 5 kordust. Kui jõuate teha vähemalt 12 kordust, tuleks liikuda raskema raskuse juurde.

Meie sangpommidega saate tutvuda e-poes ja esinduskauplustes

Muudetava raskusega sangpomm 4-18kg Sveltus

Original price was: €205.00.Current price is: €159.00.
Muudetava raskusega sangpomm, mida saab kasutada erinevate harjutuste tegemiseks, et arendada jõudu, plahvatuslikkust ja vastupidavust. Muudetav raskus 4-18kg. Piiratud koguses!
Lisa korvi

P2I metallist sangpomm 6-20kg

21.9566.95
Sangpomm jõu ja vastupidavus treeninguteks. Materjal metall ja kaetud kummist kattega. Saadaval raskusega 6kg, 8kg, 12kg, 16kg, 20kg Laos kohe olemas, kiire 1 päevane tarne
Vali

REAX FLUIKETTLE

60.50294.03
Reax Fluikettle on patendeeritud esimene ohutu  ja kummiselt pehme sangpomm, kuid mis on sarnaste omadustega, kui  rauast sangpomm.  Sangpomm on täidetud vedeliku ja tinaga, mille dünaamilised omadused muudavad iga treeningu intensiivsemaks, kui harjutamine tavalise sangpommiga. Kui Reax Fluikettle sang on jäik ja tugev , siis alumine raske osa on piisvalt pehme tänu millele jäävad kõik varbad, parketid ja keraamilisedplaadid terveks. Võite seda visata, tõsta või maha visata, ilma et see kahjustaks pindu. Vaata all videost, kuidas sangpommi visatakse alla 10m kõrguselt asfaltile. Aiuke ssangpomm maailmas, mis kukkudes 1m* kõrguselt varba peale jätab kõik varbaluud terveks! NB!Kui mingi raskuse on "järeltellimisel" siis tarneaeg on umbes 3-5 päeva
Vali

Sveltus pehme sangpomm 6kg

34.90
Väga kvaliteetne sangpomm koduseks kasutamiseks raskusega  6kg
Lisa korvi