Kasulik

Hüppenöör – selle eelised ja sobiva valimine

hüppenöör artikkel

Kui te mõtlete hüppenööridele, siis võib teile esimesena meenuda kooli kehalise kasvatuse tunnid. Kuid nüüdseks on hüppenöör juba ammu kaotanud selle kuvandi ja paljude sportlaste jaoks on sellest saanud oluline osa nende treeningrutiinist. Ja seda õigusega, sest see on ideaalne soojenduseks, see on oluline osa ka jõutreeningust ja sellega treenite kogu keha.

Hüppenööri on võimalik kasutada nii aeroobseks, fitnessi, poksi- või jõutreeninguks. Multifunktsionaalne treeningvahend, mis peab olema teie spordikotis. Selles artikilis selgitame kõike hüppenööri eelistest ja sellest, millist tüüpi hüppenööri ja lisavarustust valida.

Mida te treenite kasutades hüppenööri?

Hüppenööriga pannakse tööle peaaegu kogu ülakeha:

 • Kere –  hüppenööriga hüpates kasutad kõhulihaseid, et stabiliseerida ja säilitada tasakaalu
 • Selg – pingutades hüppenööriga hüpates oma kerelihaseid, treenite ka seljalihaseid
 • Käed ja õlad –  Hoides köit pidevas liikumises kasutad selleks käsi ja õlgu
 • Randmed – hüppenööriga hüpates kasutate vähemalt 16 erinevat lihast
 • Reied –  hüppamise ja maandumise ajal pingutate pidevalt reielihaseid. Soovite neid rohkem treenida? Siis alustage hüppamist madalamalt, hoides selg sirge.
 • Sääred –  Hüppamise ja maandumise ajal pingutate ka säärelihaseid. Mida kõrgemale hüppate, seda rohkem jõudu te säärtes vajate.
 • Koordinatsioon –  lisaks lihastele treenite hüppenööriga hüppamisel ka oma rütmitaju, koordinatsiooni ja reflekse. Peate olema tähelepanelik, et sooritada mitut tegevust korraga ja mitte komistada.
 • Süda –  intensiivse liikumise tõttu paned sa oma südame rohkem tööle, mistõttu on tegemist hea aeroobse treeninguga.

Kasutamise eelised:

 • Kiire, taskukohane ja tõhus treening
 • Põletate keskmiselt 700 kalorit tunnis
 • Ei vaja eelnevat kogemust
 • Parandab motoorikat ja koordinatsiooni
 • Suurepärane soojenduseks
 • Saab kasutada igal pool ja igal ajal
 • Kompaktne ja mahub igasse kott
 • Tugevdab lihaseid
 • Parandab füüsilist vormi

Erinevad tüübid

Olete pärast kõigi nende eeliste lugemist põnevil ja olete valmis alustama? Et erinevate hüppenööri tüüpide vahel kergem valida oleks, siis järgnevalt toome välja mõned olulised punktid, et saaksite valida, milline hüppenöör sobib just teile ja teie treeningu eesmärkidele kõige paremini.

hüppenöör käes

Speedrope (kuullaagritega)
See on mõeldud selleks, et hüpata kiiremini kui “klassikalise” hüppenööri abil. See on tingitud käepidemete sisseehitatud kuullaagritest. Need tagavad sujuva pöörleva liikumise väiksema vastupanuga. Kiire hüppenöör on valmistatud materjalist, mis ei on väga kerge, näiteks kergest ja vastupidavast nailonist või plastkattega metalltraadist.

Nahast hüppenöör
Nahast hüppenöör on veidi paksem kui tavaline, mistõttu see liigub aeglasemalt. See muudab selle ideaalseks, kui olete algaja või kui soovite lihtsalt teha mõnusat trenni, ilma et peaksite mõtlema isiklikele (kiirus)rekorditele. Lisaks kestab nöör kauem, sest nahk on vastupidavam maapinna põrutustele. Ja tihti juhtub, et kui sa paned hüppenööri kotti, läheb see sageli sõlme? Nahast hüppetrossi puhul juhtub see harvemini, sest nöör on paksem.

Reguleeritav hüppenöör
Kui kavatsete treenida hüppenööriga, on hea, kui see on õige pikkusega, et nöör ei tõmbuks liiga kaugele üle maa või et te ei peaks käsi liiga kaugele lahti hoidma. Reguleeritavate hüppenööride puhul, nagu nimigi ütleb, saab pikkust reguleerida. Kui hüppetrossil on iselukustuv süsteem, saate hüppetrossi mõne sekundiga õigesse pikkusesse seadistada.

Lisaraskusega hüppenöörid
Kas soovite intensiivsemat treeningut? Lisaraskusega hüppenööril on raskem nöör kui “klassikalisel”. On olemas ka hüppenööre, mis pakuvad võimalust lisada raskusi, nii et saate treeningu intensiivsust vaheldumisi muuta.

Hüppenöör loenduriga
Kas oled innukas hüppaja ja soovid jälgida, mida oled teinud? Digitaalse loenduriga hüppetross hoiab täpselt silma peal tehtud hüpete arvul.

Kui pikk peaks olema hüppenöör?

Maksimaalne hüppenööri pikkuse saab arvutada valemiga: kasutaja pikkus + 92cm = hüppenööri pikkus

Täiendav 92cm absoluutselt pikim, mida soovitame teile, kuid soovitav on oma pikkusele lisada siiski juurde veidi vähem.

Kuidas kontrollida oma hüppenööri suurust:

– Astuge ühe jalaga köie peale, viige jalad kokku ja tõmmake köis pingule.

– Tooge käepidemed kokku ja suunake ülemine osa oma rinna poole.

– Kontrollige ainult seda, kus köis lõpeb – ärge arvestage käepidemeid köie suurusega.

– Kui järgite meie pikkusjuhiseid, lõpeb nöör teie rinnakorvi või alumise rindkere juures.

– Tross ei tohiks minna sellest punktist kõrgemale.

– Sellest pikem köis on liiga palju üle pea ja lööb liigselt vastu maad.

Soovitatav pikkus on vastavuses teie pikkusega, et tagada piisav vabadus köie kohal ja jalge all, kuid mitte nii palju, et see sunniks teid kehvale asendile ja ebaefektiivsetele liikumismustritele.

Algajale ja keskastmele soovitatud pikkust tuleks vaadelda kui teie alguspunkti ja kõik jõupingutused tuleks suunata selleks, et liikuda aja jooksul lühema köiepikkuse suunas.

Lühem köie pikkus võimaldab kompaktsemat asendit, mis vähendab suuremate lihasgruppide väsimust ja annab kiirema tsükli kiiruse ühe pöörde kohta. Sisuliselt võimaldab lühem köis teha rohkem tööd kiiremini, kulutades vähem energiat.

Pure 2Improve hüppenöör raskustega

Original price was: €14.95.Current price is: €12.49.
Pure 2Improve Raskustega hüppenöör. Musta värvi, käepidemed 2x156gr, nööri pikkus 2,85m (saab mutua lühemaks). Pehmed käepidemed, pöörlevad otsad takistavad nööride takerdumist, eemaldatav 160gr käepidemete raskus. Materal: 28% metall, 7% plastik.
Lisa korvi

Pure 2Improve nahast hüppenöör

8.95
Pure 2Improve Nahast Hüppenöör. Hüppenöör on lihtne kuid tõhus treening, mis hoiab Sind vormis teiste füüsiliste tegevuste jaoks. Nahast nöör, mille käepidemed on vahtmaterjalist. Hüppenööri pikkus 275cm.
Lisa korvi

Pure 2Improve Speedrope, kiire hüppenöör

Original price was: €7.95.Current price is: €6.90.
Pure 2Improve Speedrope hüppenöör. Nii sise- kui välistingimustes kasutamiseks. Hüppenöör sobib hästi CrossFit treeningutele, jõusaali, poksitrenni, kaalu langetamiseks ning lihaste kasvatamiseks. Hüppenöör on 2.85cm pikk ja see on reguleeritav. Sobilik nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kaasas on kott ja kruvikeeraja.
Lisa korvi