Kasulik, Tervis

Kompressioonsokid teraapiaks ja ennetamiseks

Kompressioonsokid on abivahend, mis soodustab jalgade heaolu ja tervist nii suurenenud ja pikaajalise koormuse korral kui ka veenilaiendite puhul ja veel paljudel muudel juhtudel. Kompressioonsokkide valik on lai, seega aitab arst valida kõige sobivamad just Sinule.

Miks on kompressioonsokid head?

Kompressioonsokkide nimetus viitab juba sellele, et tegemist on sokkidega, mis on mõeldud survet avaldama jalgadele, et lahendada vereringehäireid. Õigesti valitud ja õigel kandmisel, soodustavad need venoosse vere voolamist südame suunas. See vähendab jalgade turset ja ei põhjusta verehüübeid veenide laienemise kohtades.

Juhtumid, mil soovitatakse kanda kompressioonsokke, on järgmised:

  • laiendatud veenide raviks ja ennetamiseks
  • ödeemi ja väsimuse vähendamiseks inimestel, kes peavad tööl pikalt seisma
  • aktiivsete sportlaste puhul
  • raseduse ajal
  • sünnituse ajal
  • operatsioonide ajal
  • reisimise ajal
veenilaiendid

Kompressioonsokid sobivad iga ühele, kuid nende terapeutilise toime tagamiseks on soovitatav konsulteerida arsti/fleboloogiga, kes pärast patsiendi tervisliku seisundi ja olemasolevate probleemide hindamist soovitab individuaalselt sobiva survega sokke.

Lisaks on oluline teada, kuidas neid sokke õigesti kanda, et need täidaksid nii terapeutilisi kui ka ennetavaid ülesandeid. Eksperdid soovitavad panna kompressioonsokid jalga hommikul lamavas asendis, enne kui jalgadesse on kogunenud vedelikku. Neid ei ole soovitatav kogu päeva jooksul ära võtta ja teha seda alles õhtul, kui olete taas lamavas asendis.

Tuleb arvestada, et esialgu, kui inimene harjub spetsiaalsete kompressioonsokkidega, võib survetunne olla häiriv ja mõnikord isegi ebameeldiv. Nendega tuleb lihtsalt mõnda aega harjuda, siis kaob ebameeldiv tunne aja jooksul ja sokid täidavad oma ülesannet. Inimesed, kes neid kannavad, tunnevad end paremini kui varem, seega tasub oma jalgade tervist hinnata ja neid aidata.

Kompressioonsokid operatsiooni ajal

Erijuhtumid, mil soovitatakse ja mõnikord tehakse isegi kompressioonsokid kohustuslikuks, on erinevad kirurgilised operatsioonid. Eksperdid selgitavad, et see on vajalik, sest operatsioon koormab kogu keha, sealhulgas veresooni. See võib provotseerida verehüüvete teket, samuti nende liikumist mööda veresooni, kui verehüübed on juba tekkinud.

Kompressioonsokkide kandmine operatsioonide ajal on eriti oluline laienenud jalaveenidega inimestele. See probleem ja samuti patsiendi horisontaalne asend operatsiooni ajal ja pärast seda, võib põhjustada veresoonte ummistumist (emboolia). Samuti tuleb arvestada, et operatsiooni ajal kasutatav narkoos koormab veresooni täiendavalt ja narkoosiosakesed ringlevad inimkehas mitu päeva pärast operatsiooni.

Nende probleemide vältimiseks soovitavad arstid kasutada operatsiooni ajal kompressioonisokke. Otsuse, millistel juhtudel ja millise rõhu all on vaja kasutada kompressioonisokke, langetavad arstid enne operatsiooni. Võttes arvesse patsiendi tervislikku seisundit ja kavandatava operatsiooni toimumiskohta. Samuti võetakse arvesse mitmesuguseid individuaalseid nüansse ja muid tegureid. Lisaks on soovitatav kanda kompressioonsokke mitu päeva pärast operatsiooni, et välistada võimalikud operatsioonijärgsed tüsistused.

Kuigi kompressioonsokkide valik on tänapäeval väga lai, on oluline võtta arvesse arstide soovitusi, et valida iga üksikjuhtumi jaoks kõige sobivamad kompressioonsokid, saavutades seeläbi maksimaalse ennetava ja tervendava mõju.

Kompressioonsokke on müügil laias valikus, alates lühikestest sokkidest, nn golfisokkidest kuni sukkpüksteni välja. Sealhulgas on veel poolpikad ja pikad sokid. Igaüks neist sobib konkreetsetel juhtudel, kuid valesti valides ei täida nad oma funktsiooni.

Valikuga saad tutvuda SIIN.

Elastsed meditsiinilised kompressioon säärised unisex, kompressioon 18-21mmHg

12.31
Elastsed meditsiinilised kompressioon säärised on soovitatavad igapäevaseks kasutamiseks aktiivse eluviisiga inimestele: treenides, töötades, reisides või lõõgastudes. Kompressioon säärised kuuluvad I kompressiooniklassi, mis tagab kompressiooni vahemikus 18 kuni 21 mmHg.
Vali

Eriti pehmed meditsiinilised kompressioonsukkpüksid, kompressioon 18-21mmHg

42.12
Kompressioonsukkpüksid on mõeldud jalgade veenilaiendite ennetamiseks ja raviks. Pehme joonega sukkpüksid on valmistatud ülipehmest mikrokiudmaterjalist, mis tagab sukkpükste meeldivama igapäevase kasutamise.
Vali

Meditsiinilised kõrged kompressioonsokid unisex, kompressioon 10-18mmHg

11.92
Meditsiinilised kõrged unisex kompressioonsokid on mõeldud jalgade turse ja venoosse puudulikkuse sümptomite ennetamiseks. NB! Tervislikel ja hügieenilistel põhjustel ei ole võimalik toodet tagastada!  
Vali

Reisi ja igapäeva kõrged kompressioonsokid unisex, kompressioon 18-21mmHg

20.84
Reisi ja igapäeva kõrged unisex kompressioonsokid on disainitud nii, et need sobivad suurepäraselt viisaka riietuse juurde. I kompressiooniklassi (18 kuni 21 mmHg) terapeutiline kompressioonitoode.
Vali