Sporditeip

Alusteibist abi „ Hüppaja põlve“ korral

„Hüppaja põlv“ ehk patellar tendonintis on üks enam levinud põlve vigastusi, mille põhjuseks võib olla ühekordne trauma  või lihaste pidev  ülekoormus, millest tuleneb põletik. Koige sagedasem on see vigastus hüpetega tegelevatel sportlastel: hüppajad, võrkpall, korvpall. Ülekoormuse puhul tekivad kõõlusesse mikrorebendid ja tekib kõõluse paksenemine. Kroonilist hüppaja põlve nimetatakse patellar tendinitiseks. Tavalisemaks sümptomiks on valulikkus hüppe äratõukemomendil.  Tendiniiti on lihtne määrata otse kõõluse katsumisel või lihase pingutusel. Kõõlus on katsumisel valulik ja krudiseb.
Raviks kasutatakse tavaliselt samu meetodeid nagu ikka põletiku puhul: Puhkus NSAID (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) Külm Venitused (patellar tendinosi puhul kasutatakse raviks ekstsentrilisi venitusi) Tugisudemete kasutamine

Kõige mugavam ja odavam viis on kasutada selleks ALUSTEIPI

Juhend kuidas paigaldada patella tugisidet:

1)Esmalt tuleb ümber põlve keerutada 5-6 tiiru alusteiepi. Silmas tuleb pidada, et teip oleks kergelt venitatud ja pinge all.
prewrappilt
2) Rebida teip katki ja seejärel rullida alt poolt üles nii, et ümber põlve jääks rõngataoline tugiside.
prewrapmedpoint2

Selline lahendus pakub piisava toestuse patella kõõlusele ja seda on mugav kanda päev läbi ning samuti erinevatel treeningutel või võistlustel.
prewrapmedpoint3

Tähelepanu!

See lahendus ei paku täielikku toestust põlvekõõlusele  vaid vähendab vigastatud patella kõõluse pinget, vähendades sellega valu ja aidates vigastusest kiiremini taastuda. Tugisudemete efekt hüppaja põlve ravis ei ole teaduslikku kinnitust leidnud, kuid väga suurel protsendil juhtudest on just see kõige lihtsam moodus ülekoormatud põlvelt koormust maha võtta samal ajal sportimist jätkates ja selline ravi on paljudel juhtudel väga efektiivne ja viib täieliku paranemiseni.

Cramer Pretape 7cm x 27m

2.35
Cramer Pretape alusteip on üliõhuke, kerge, pehme, elastne ja poorne materjal, mida kasutatakse peamiselt alusteibina enne kleepuva sporditeibi paigaldamist. Vali värv!
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Mueller MWRAP Alusteip 7cm x 27m

Original price was: €4.50.Current price is: €2.39.
Kvaliteetne Mueller MWRAP alusteip - Enim müüdud alusteip USA-s Eesti suurim valik värve! Alusteip on üliõhuke, kerge, pehme, elastne ja poorne materjal, mida kasutatakse peamiselt alusteibina enne kleepuva sporditeibi paigaldamist. Vali oma lemmik värv!
Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Lisa kommentaar